eremtour23: Opět jsme dali fanouškům víc, než čekali

Když napíšu, že letošní eremtour byla jiná, bude to znít jako klišé. Ale ona byla jiná. A těch důvodů, proč byla jiná, je hned několik. Hlavní jsou dva: vstupenky a indoor lokace.

S každou naší další akcí se učíme. Každou naší další akci se snažíme posouvat dál. A každou naší další akcí chceme překvapovat. A letošní eremtour nebyla jiná.

Když děláte akci pro padesát lidí na parkovišti, vlastně nic nepotřebujete. Když ale děláte akci pro pět set (každá průměrná zastávka), tisíc (Brno) nebo dva tisíce (Praha) lidí, začnete zjišťovat a objevovat věci, který jste do tý doby nemuseli řešit a bez kterých se to zkrátka neobejde (záchranka, toalety, úklid, oplocení, security, dostatek personálu atd.. atd…). A na parkovišti u obchoďáku takovouhle akci už taky horko těžko uděláte. Což je jasný. I proto nás v posádce bylo pětadvacet, měli jsme dvě velký dodávky, karavan a několik aut. A stejně to bylo málo.

S tim souvisí i vstupenky. Na tour se nikdy neplatilo vstupný. Vždycky to byla akce zadarmo a věřte, že jsme dlouho řešili, jakym způsobem vstupenky nastavit. Takhle velkou akci ale už není možný pokrejt z našich vlastních zdrojů a z peněz od partnerů. A jsem rád, že jste do toho šli s námi. Bez zbytečný kritiky jste si kupovali vstupenky a merch. A vaše jména teď hrdě svítí na našem tour webu a na konci toho kurvadlouhýho seznamu stojí Děkujeme za podporu! Jste v tom s námi. Vidíme vaší podporu, není nám lhostejná a chceme vám jí vracet.

Zatimco v loňským reportu jsem popisoval zastávku za zastávkou, letos to udělám trochu jinak.

Až na Bratislavu byla každá zastávka svým rozsahem regulérním mejdanem, za kterej by se nemusel stydět kdejakej promotér. Na každý zastávce bylo průměrně kolem 500 fanoušků, v Brně kolem 1 200 a Pardubicích kolem 1 000. V Praze 2 000. Mým hlavním úkolem bylo zajistit hladkej průběh a udělat všechno pro to, abyste si to maximálně užili. A i když to znamenalo, že jsem občas musel bejt hnusnej a nepříjemnej na naše lidi a že jsem neměl tolik prostoru bavit se s vámi, všechno to stálo za to. Díky všem, kteří za mnou přišli a vzdali mi hold. Vidět vás, stovky fanoušků pod pódiem, to je pocit zadostiučinění. To je to, proč to děláme.

Věřim, že i letos jsme vás překvapili a potěšili. Že jsme vám doručili to, co jste čekali. A že jste si užili největší mejdan léta završenej na pražský Štvanici s nabitym line-upem, kterej ani vlastně sami nechápeme.

I díky vám se z eremtour z parkoviště stal fenomén, na kterej u nás nejsou prostory.

Poděkování

Na závěr bych chtěl poděkovat. Děkuju každýmu členovi posádky za obětavost a loajalitu. Doufám, že už jste dospali těch devět dnů.

30

Uveřejněno

v

od

Značky: