Erem tour 2022 mýma očima: v devíti dnech jsme dobyli osm měst

Abyste pochopili mojí roli na Erem tour 2022, dovolte, abych se v krátkosti představil. S klukama jsem pracoval na letošním ročníku Erem tour někdy od začátku letošního roku. Mým hlavním úkolem bylo zajistit lokace tak, aby se neopakovalo to, co se dělo na předchozích ročnících – že někomu budeme vadit a vyhodí nás (někomu = občanům, který budeme rušit od jejich klidnýho spánku; no a následně policii). Kromě toho jsem s klukama řešil předprodej merche, partnery, atd… To ale není podstatný. Během tour jsem měl na starost šoférování karavanu, komunikaci s policií, bez který se to neobešlo, řešení fuck upů a zkrátka hladkej průběh tour, abyste si to užili nejen vy, ale i my. To je jen v krátkosti o mně. A teď k tour.

Že bude letošní Erem tour velká, to jsme čekali. Ale že bude takhle velká, to nás, do prdele, nenapadlo. V posádce nás jelo 17. Měli jsme obytňák, dodávku, multivan, benzo a stejně jsme se skoro nevešli. O tom, že většina posádky neměla kde spát, o tom radši psát ani nebudu. Za těch devět dnů jsme najeli kolem patnácti set kilometrů. Spali jsme v průměru čtyři hodiny denně. Rukama nám prošly desítky sudů Kozla a Plzně. Vypilo se několik tisíc piv, desítky litrů ledově namraženýho Jägermeistera, snědlo několik stovek Berry dogů. V každym jedinym městě dorazily stovky fanoušků. Dohlíželo na nás několik desítek policajtů. Natočili jsme několik terabajtů kvalitních záběrů, který uvidíte v dokumentu na podzim. Dan potetoval několik desítek lidí, který teď hrdě nosej nápis Erem nebo lahváče na svym těle. Bylo to velký. Hodně velký. Teď bych se ještě rád vrátil ke každý zastávce. Ještě bych teda řekl, že po tom několikaměsíčním plánování lokací nám jich vyšla tak polovina. Vyzkoušel jsem si komunikaci s úřadama a fuuu, něco tak složitýho jsem nečekal.

Liberec – parkoviště u Elkovu

V Liberci jsme měli naplánovanou moc pěknou lokaci. Když jsme jí zveřejnili, bylo nám sděleno, že musí projít schválením rady města. Což neprošlo. Ale třeba to klapne příští rok, proto jí nebudu zveřejňovat. Nakonec nám vytrhli trn z paty pánové z Elkovu, kteří nám dovolili využít jejich parkoviště (stejně jako loni). Asi půl hodiny před začátkem jsme zjistili, že nám nefunguje centrála (takže nemáme elektřinu), takže jsme nabrali menší zpoždění. Každopádně díky za pomoc místním. Díky nim jsme nakonec měli centrály dvě. Díky patří taky Skiareálu Ještěd, kteří nám dodali trochu adrenalinu na jejich tříkolkách. Protože jsem se v pantoflích při roztlačování Dana Rahmana rozsekal a odřel si obě ruce a obě nohy, tak jsem se neúčastnil. Ale aspoň jsem se svezl lanovkou. Nahoru a dolu. Jo a na první zastávce jsme hned měli hlídku městské policie.

Pardubiceparkoviště Dostihového závodiště

Pardubice byly skvělý. Už od začátku. Prostor dostihovýho závodiště jsme řešili od samýho začátku. Tímto bych chtěl poděkovat paní Štursový, která nám vyšla maximálně vstříc a prostor nám pronajala. Na týhle zastávce jsme tak skvěle připravili stany, zázemí, prostor pro DJe a oplocení, že ten večer neměl chybu. Dokonce dorazil MenT, kterej nám pomohl s přípravou Berry dogů. Vypadalo to, že si večer užíval, haha. Menší zklamání přišlo pár dnů po zastávce, kdy nám pronajímatel sdělil, že během našeho večera došlo k vykradení tribun a odcizení věcí v hodnotě několika tisíc korun. Tim se pro nás, bohužel, brány dostihovýho závodiště zavřely.

Ostrava – MojeMotokáry Ostrava

V Ostravě jsme měli propůjčený prostor areálu motokár. Vše nebylo úplně dle domluvy a našich představ, proto jsem většinu večera strávil telefonováním s majiteli pozemku. Patří jim díky za důvěru, kterou nám dali. Věřím, že jsme nezklamali. To, na čem jsme se domluvili, jsme se snažili maximálně dodržet. Ostrava byla druhou zastávkou, na které nás navštívila policie. Každopádně velké díky všem fanouškům z Ostravy. Nečekali jsme vás takový množství!

Bratislava – skatepark

Vůbec první zastávka Erem tour na Slovensku. A protože se nám před tour nepodařilo sehnat žádnou lokaci, řešili jsme místo operativně. Velice operativně. Přes několik variant jsme se nakonec dostali do místního skateparku, kterej střežil čert. Teda bezdomovec, kterej vypadal jak čert. Měli jsme trochu prašnější prostředí, takže veškerá technika, stany i auta byly pěkně zaprášený. Účast byla ale překvapující. A výhledy u Dunaje v pět hodin ráno za to rozhodně stály. Čerta zrovna navštívila policie, takže jsem se s nima rovnou domluvil, jestli nebude problém tam pár hodin pobýt. A nebyl. Jo a i přes prašný prostředí se nám podařilo zajistit, aby Dan mohl tetovat. Váš zájem o tetování byl enormní. Díky, Bratislavo.

BrnoVýstaviště Brno

Brno byla zastávka, kterou jsem si byl jistej skoro jako Prahou nebo Budějovicema. Výstaviště Brno nám pronajalo plochu 1 000 m². Měli jsme zajištěný security, oplocení, WC, dokonce i úklid. V půl čtvrtý jsme měli postavený stany a byli jsme ready. Od Brna jsme hodně očekávali a vzhledem k nepříznivýmu počasí z loňských ročníků jsme tuhle lokaci brali jako zadostiučinění. Bohužel právě kolem tý půl čtvrtý nabralo všechno úplně jinej spád, než jsme plánovali. Měli jsme na výběr – buď rovnou skončit, nebo konec ve 22:00. Ano, problém byl rušení nočního klidu. Přestože jsme dostali příslib, že by s tím neměl být problém, nakonec nás během chvilky rozpustili. K tomu všemu nás nahlásili na policii, takže kamkoliv jsme se pohli, stála hlídka. Neměli jsme jedinou šanci udělat tuhle zastávku někde venku. Jedinou alternativou byl nějakej vnitřní prostor. Ten se nám takhle narychlo bohužel nepodařilo zajistit. A proto jsme tuhle zastávku museli zrušit. Mrzí nás to (mě extrémně) vůči všem fanouškům, který na brněnskou zastávku dorazili a kterým jsme nedokázali doručit to, co jsme několik měsíců připravovali. Už teď ale můžu prozradit, že na podzim se uvidíme. A bude to ještě větší. Chtěl bych poděkovat všem, kdo se s námi snažil celou situaci řešit, předevšim pak Lajfrovi, kterej strávil hodně času obvoláváním kontaktů. Díky.

České BudějoviceČasoprostor skatespace

Budějovice byly zastávka, která se obešla bez komplikací. Díky Fandovi z Časoprostoru, kterej nám prostor poskytl. Sešlo se tolik fanoušků, že jsme usoudili, že prostor skateparku je nám malej, a proto pro příští rok vymyslíme nějakou alternativu. Díky všem fanouškům, kteří dorazili. Moc jsme si to užili. Policie opět nesměla chybět. Tentokrát kvůli fanouškovi, kterej si na překážce zlomil nos.

PlzeňPapírna

Vězte, že v Plzni jsme do poslední chvíle neměli dořešenou lokaci. Ne protože bychom jí neřešili, ale protože nám město Plzeň házelo klacky pod nohy. Lokaci, kterou jsme několik měsíců plánovali, nám zamítli. Původně jsme proto plánovali parkoviště jako minulý rok. Ale vzhledem k tomu, co se stalo v Brně, jsme nechtěli riskovat, že nám zastávku zruší. A proto jsme hledali alternativu. Přes několik tipů jsem se dopracoval k Papírně Plzeň. Ti nám, podle mě, do poslední chvíle nevěřili. Jejich rozhodování trvalo několik hodin. Nakonec jsme se domluvili. Plzeň byla jedinou zastávkou, kde jsme vybírali symbolický vstupný. A to právě proto, abychom aspoň částečně pokryli náklady na pronájem prostoru. Díky všem fanouškům, že to vzali a neměli s tím problém. Díky Timovi za ochotu a laskavost. Věřím, že se příští rok potkáme zas. Nakonec se vnitřní prostor i vzhledem k nepřízni počasí ukázal jako dobrá volba.

PrahaMystic Skate Park

Stejně jako loni, i letos jsme pro pražskou zastávku zvolili legendární skate park na Štvanici. Pojali jsme to ve velkym stylu – od barů, přes osvětlení, až po zvuk. Není moc věcí, který bych týhle zastávce vytkl. Myslím, že to bylo důstojný zakončení Erem tour. Netroufám si říct, kolik vás přišlo. Ale měli jsme co dělat, abychom se vešli. Možná to oplocení mohlo být kvalitnější – byli jste šílený a udržet ten dav pokupě byl masakr. Překvapením byla Calinova Hannah Montana live. Track Hannah Montana byl mimochodem nekorunovanou hymnou letošní tour. Na každý ze zastávek hrál několikrát.

Poděkování

V první řadě bych chtěl poděkovat všem fanouškům kluků, kteří supportujete celou tuhle věc. Bez vás něco takovýho v životě nebylo. Zvláštní poděkování patří hlavně těm, kteří se umějí nějakým způsobem chovat a nechodí škodit, ale bavit se. Pro vás tohle děláme. Z Erem tour se stává movement, kterej by nebyl bez vás.

Dál chci poděkovat Mártymu a Kubovi za důvěru, kterou mi s tour vložili. Díky za příležitost, kterou jste mi dali, a zkušenosti, který jsem díky tomu nabral. Je to velký. Držím vám palce.

Další díky patří Nikosovi. Byla pro mě čest vedle tebe každej večer ulehat. Díky taky za tu kameru na karavanu. Díky za práci, kterou jsi odvedl, a záběry, který jsi natočil. I díky tobě je celá tour řádně zdokumentovaná.

Další díky patří kameramanům Pítrovi a Pedrovi. Díky, že jste zachytili všechny tyhle momenty a díky vám může vzniknout dokument světovýho formátu. Zatímco my jsme se bavili, vy jste byli ve střehu.

Díky tobě, Viléme. Postaral ses o bary jako největší šéf. Slovo nejde nebo nechci pro tebe neexistovaly. Do všeho jsi dal všechno a hlavně srdce. I ty můžeš za hladkej průběh tour. Jsem rád, že jsem tě poznal a doufám, že se brzy uvidíme!

Bez tebe, Adame, by všechno bylo složitější. Vzal sis těžký břemeno, ale popral ses s ním bravurně. Díky tobě bylo všeho dostatek. A i díky tobě měly věci řád. Zodpovědnost na prvním místě.

Berry, tobě díky za Berry dogy. Bez tebe by lidi neměli co jíst. Díky za důvtip. Odlehčoval jsi situaci a nejednou jsem si kvůli tobě málem roztrhl hubu. Díky za srdečnost a laskavost.

Kevine, i když mám občas problém tý tvojí slovenštině rozumět, díky za všechno. Dělal jsi, i když jsi nemusel. Díky, že mě v tom nikdy nenecháš. A taky díky za upřímnost, se kterou k celý věci přistupuješ.

Davide, tobě díky za skvělý fotky. Tvoje fotky k Erem tour neodmyslitelně patřej. Jo a díky za pomoc.

Dane, tobě díky za tetování. Jsi součást týmu a díky tobě nosí lidi Erem pod kůží.

Radku, tobě díky, že jsi nás celou tour bavil. I když jsme tě občas museli vypnout, protože si to čas vyžadoval, díky, s jakou láskou jsi k hraní přistupoval. Držím palce v budoucnu.

Adriane, tobě díky za pomoc, když to bylo potřeba. A taky, že jsi pomáhal nakrmit ty hladový krky.

Forgene, tobě díky za neuvěřitelnej hype, kterej jsi dával každýmu hraní. Tvůj vtip mě nepřestane bavit.

Ríšo, tobě díky za přístup, se kterym jsi přistupoval k prodeji merchi. Škoda, že ses nemohl účastnit celý tour.

Díky Dane a Tome, že jste občas přišli s cennými nápady a radami. I vy jste přispěli k tomu, jak Erem tour vypadala.

Speciální poděkování patří Vítkovi, kterej jako fanoušek odjel všechny zastávky na motorce. Díky za to, že jsi pomáhal, i když jsi nemusel.

Díky!

24
6

Uveřejněno

v

od

Značky: