Zdárně a ve zdraví jsem doběhl Nike Run Prague

Zář 4, 2011, kategorie: Život

Mnohým z vás, jež mě sledují, zřejmě neunikl fakt, že jsem se připravoval na běžecký závod Nike Run Prague. Jak již název napovídá, byl pořádaný mou oblíbenou firmou Nike. V tomto článku bych chtěl shrnout mé pocity z této běžecké události.

1) Informace o závodě

Informace o závodě byly zprostředkovávány pomocí Facebookového profilu a internetových stránek nikerunprague.cz. Pokud někdo neměl Facebook, stačilo sledovat oficiální web, kde byly všechny informace postupem času přidávány. Na Facebooku pak byla možnost pokládání dotazů organizátorům, kteří na ně hbitě odpovídali. Mnohdy stačilo, aby se tázající podíval o pár příspěvků níže, kde byla většina dotazů zodpovězena. Ach ta lenost. Informovanost o závodě byla za mě zvládnutá na jedničku.

2) Registrace do závodu

Registrace do závodu probíhala prostřednictvím internetových stránek nikerunprague.cz. Co se týká trik, všechna byla v bílé barvě. Každý registrující si navíc mohl zvolit jednu ze tří barevných variant “obdélníčku”, který byl vytisknutý na hrudi. Zároveň si mohl zvolit vlastní startovní číslo (pokud nebylo obsazené) a vlastní motto. Ve výsledku tak dostal funkční triko s vlastním mottem a startovním číslem vytisknutým na hrudi a s logem závodu vytisknutý na zádech. A aby toho nebylo málo, při vyzvedávání startovního setu si každý mohl vybrat jednu ze 4 barevných variant vaků, jež sloužily k ukládání oblečení. Každému soutěžícímu byl také přidělen unikátní čip na jednorázové použití k zaznamenání času při závodu. Startovním setem jsem byl mile překvapen, obzvláště pak vakem. Za 290 Kč maximální spokojenost.

3) Výdej startovních setů

Výdej startovních setů probíhal v Praze od 27.8. do 2.9. Přihlášených do závodů bylo 6 628 běžců. Logicky jsme čekali u výdeje setů fronty. Nestalo se tak. Nevím, jak to bylo v jiných dnech, ale když jsme tam byli my, nebyl tam nikdo jiný než já s přítelkyní a řada usměvavých pracovnic. Za mě opět zvládnuto na jedničku.

4) Den závodu – šatny a úschovny

Šatny byly oddělené a řekl bych, že i dostatečně velké. Byly sice plné, když jsem v nich byl, ale za to se do nich vešla řada lidí. Každý se obával, jak bude vypadat ukládání svých batohů/vaků. Každý závodník si mohl bezplatně uložit batoh/vak do úschoven. Úschovny byly hlídané, ale nedoporučovalo se nechávat v batozích cennosti. Uložení probíhalo tak, že jsem donesl batoh, dostal jsem na ruku pásku s číslem úschovny a na batoh totéž. Za mě opět bez problémů.

5) Závod samotný

Závod startoval ve 14:00. Trať byla dlouhá 10,26 km a vedla historickým centrem Prahy. Praha byla v tuto dobu uzavřená a s průběhem nebyly žádné komplikace. Alespoň já jsem je nezaznamenal. Fandící lidé podél celé trati byli příjemnou podporou. Zhruba v půlce trati, tedy po pěti kilometrech, byla možnost občerstvení – vody. Běžel jsem v přední pozici, a tak jsem nezaznamenal žádný kolaps. Celý “proces” mi zabral zhruba 10 s. Ti, kteří běželi za mnou, takové štěstí však neměli. Na stranu pořadatelů přišla dlouhá řada stížností s nezvládnutím občerstvovací stanice, mnozí prý čekali i 5 – 10 minut na kelímek, na jehož dně bylo pár kapek vody. Zde nemohu soudit, u mě proběhlo vše bez problémů. Opravdu jsem ale nepochopil řadu lidí, kteří si stěžovali. Avizovaná občerstvovací stanice po pěti kilometrech opravdu byla, i když ne úplně ideální. To, jaké bude počasí, pořadatelé těžko ovlivní. A za to, že běžela řada lidí, která 10 kilometrů běžela poprvé a přeceňovala své schopnosti, pořadatelé také nemohou. Ovšem chápu, že je jednodušší svádět svou prohru na pořadatele. Inu, nikdo vám nebránil vzít si na trať lahev s vodou.

6) Doprovodný program

Moderátorem celého dne byl Tomáš Hanák a po závodě následovala “After Run Party”, na které vystupovaly skupiny Eddie Stoilow, Skyline, Survivals, The Pastels, Streed Dance Academy a Tata Bojs. Dále se o hudební stránku starali DJs Wich a Robot. Z kapel jsem viděl vystoupení jen Tata Bojs, kteří mě překvapili. Ačkoliv nejsem jejich obdivovatelem, hodinová show mě bavila, zvláště jsem zíral na bubeníka a zároveň zpěváka kapely.

Resumé

Ze závodu jsem nadšený. Hlavně při startu závodu jsem čekal, jestli mě někdo ušlape. Ale vše proběhlo hladce. Tímto bych chtěl organizátorům poděkovat za příjemnou běžeckou událost, jež sice měla své mouchy, ale věřím, že tyto mouchy budou v následujících ročnících vypilovány. Samozřejmě díky patří také sponzorům, kapelám, DJům a samozřejmě závodníkům, bez kterých by závod nebyl závodem. Příště to chce více pít a nepodceňovat své schopnosti. A samozřejmě gratuluji výherci, jehož čas byl cca 32 minut.

A jak jsem dopadl?

Umístil jsem se na 772. místě z celkového počtu 5 291 běžců. Můj čas byl 0:50:57,6.

Na závěr pár čísel od organizátorů

Registrovaných bylo 6.628 běžců. Na start se postavilo 5.291, z toho 2.096 žen a 3.197 mužů. O organizaci se staralo 498 lidí. Na trati bylo 249 dobrovolniků. Rozdalo se více než 4 000 litrů vody. Do úschovny bylo uloženo 4.500 batohů. Na After Run Party vystoupili tři kapely, dva DJs a tři taneční skupiny. Celkem 45 lidí

Přidat komentář

Váš email nebude zveřejněn. Povinné položky jsou označeny *

*
*