Za málo peněz hodně muziky?

Čvn 23, 2009, kategorie: Podnikání

Již nějakou dobu se věnuji registraci do katalogů. Práce bylo dost, hlavně v poslední době, ale teď nějakou dobu nebude, a tak jsem hledal na webtrhu nějakou solidní nabídku.

Bohužel bezúspěšně. Jednak je poptávky málo a když už někdo něco poptává, je to mizerné. Většina by chtěla registrovat skoro zadarmo a nikdo nedokáže ocenit tu práci. Nabídka za 1,5 Kč/katalog je opravdu mizerná a takovou práci dělá snad jen ten, kdo si neumí nevážit svého času. Já osobně bych takovouhle práci nedělal a dělat nebudu. Ceně určitě odpovídá i výsledná kvalita. On člověk za takovouhle cenu nemůže ani moc požadovat.

Všem těm, kteří chtějí takovouhle práci, bych dal jeden web zkusit, aby zjistili, že to není jen o “CTRL + C / CTRL + V”. Kdo někdy registraci do katalogů dělal, určitě ví. Pokud má být vidět výsledek, musí se dělat poctivě. Tak je to ale u všeho. A pokud někdo požaduje kvalitní a spolehlivě odvedenou práci, měl by si uvědomit, že za takto nízkou cenu žádný zázrak nesežene. Za kvalitu se hold platí. Snad se lidé vzpamatují a přibyde více lepších poptávek.

2 komentářů

 1. Hans
  Publikoval 23. 6. 2009 at 19:16 | Trvalý odkaz

  Naprosto souhlasím. O Webtrhu se teď dozvědělo nějak moc lidí. A velká část lidí si ani nezkusili co ta práce obstarává. Prostě jim jde jen o peníze a ne o spokojenost zákazníka. To samé je i s překládáním či copywritingem. Si ty lidi myslí, že umí překládat, když umí používat Google Translator nebo že umí psát, když mají ze slohu ve škole 1.
  Ale nejhorší je na tom, že těm zákazníkům je to jedno. Někteří zákaznící jsou ale horší než ti poskytovatelé. O dohodě či faktuře nechtějí slyšet, pak si zadají práci, která ani neodpovídá popisu inzerátu a pak ještě poskytovatele “zjebá” za to, že se nedržel tématu, který byl napsán v inzerátu a někdy ani nezaplatí.
  O těch příliš nízkých cenách za práci se rozjela docela doprá diskuze zde: http://pavelkralicek.cz/jak-jsem-ziskala-diky-blogu-praci

 2. Publikoval 26. 6. 2009 at 14:25 | Trvalý odkaz

  Já sice pracuji za 2.50, ale také žádná práce. Bohužel už delší dobu…

Přidat komentář

Váš email nebude zveřejněn. Povinné položky jsou označeny *

*
*