Z (některých) lidí kolem mě je mi smutno

Lis 29, 2009, kategorie: Život

Setkávám se s tím denně při jízdě autobusem. Jedná se o lidi ve zhruba stejném věku jako jsem já. O lidi, kteří mají celý život před sebou a nyní se rozhoduje o jejich budoucnosti.

Ne, ale oni neřeší, kam půjdou dál na školu, případně kde budou pracovat, či kde budou bydlet. To by se od těchto lidí totiž očekávalo (soudě dle sebe). Oni řeší to, jaký je jejich škola opruz, jak je to ve škole se*e, jak jim nějaký de*ilní učitel napařil kuli, přitom oni za to vůbec nemohli. To by se ještě dalo. Mnohem horší je to, jak tito lidé začnou řešit, kde vezmou peníze na hulení a chlast. Vzhledem k tomu, že se jim nechce dělat, většinou to odnesou rodiče (nepřeji jim to, ale je to i jejich vina). Minule jsem dokonce zaslechl větu “Musím zkásnout mámu”. Nedal bych jim nic. Poslal bych je někam do práce. Pokud umí pracovat, peníze si vydělají.

Z těchto lidí, kteří mají celý život teprve před sebou, je mi smutno. Troufám si říci, že tito lidé budou na podporách a ti, kteří na to, když se o jejich budoucnosti rozhodovalo, nekašlali, jim je budou platit. Pokud už budou pracovat, nebudou dělat práci, která by je bavila, a tak budou chodit do práce s nechutí a výsledky jejich práce tomu budou odpovídat.

8 komentářů

 1. Publikoval 29. 11. 2009 at 19:41 | Trvalý odkaz

  Však oni si to uvědomí. Ale to bude pozdě! Já jsem si to nikdy nedovolil. Sice jsem byl naštvanej, pokud se mi něco ve škole nepovedlo. Ale udělal jsem vše, abych to napravil. Oni možná nic neřeší, protože to vyřeší jejich rodiče…

 2. Publikoval 29. 11. 2009 at 19:46 | Trvalý odkaz

  Napsal jsi to pěkně, škoda že ses více nerozepsal.
  Máš pravdu a pouze pravdu, s takovými lidmi se setkávám také denně. I když jsou o pár let mladší, než ti, se kterými se setkáváš ty, je to úplně stejné.

 3. Publikoval 29. 11. 2009 at 20:36 | Trvalý odkaz

  je to tak, taky si pokládám tyto otázky, i když nevím proč řeším tyto individua. U nás ve třídě jich jsou 2/3 takových co řeší jestli pujdou do hospody tam nebo onam, kde sehnat pytel hulení, nejhorší na tom je že oni jsou geniové, když jim něco řekneš tak řeknou že jsem debil, že se neumím bavit. Bavení= být pod vlivem THC nebo alkoholu? Nemyslím si, ale oni si to možná uvědomí až budou spát někde pod širákem za pár let. Bohužel je budeme platit MY (budoucí at už podnikatelé či zaměstnanci)

 4. Tomáš Fuk
  Publikoval 29. 11. 2009 at 22:14 | Trvalý odkaz

  Tomáši, máš pravdu. Sice se pohybuji trošku jinde než ty, ale při setkání s mladými lidmi mám stejný pocit, jako ty. Zaplaťpánbu že nejsou úplně všichni stejní.

 5. kozy
  Publikoval 30. 11. 2009 at 17:11 | Trvalý odkaz

  Nejhorší na tom je, že většinou se tihle lidé mají nejlíp :X

 6. Publikoval 1. 12. 2009 at 10:43 | Trvalý odkaz

  A nejlepší je, když tyhle vyhulenci začnou podnikat a vydělávají slušné peníze. Nepodceňoval bych je.

 7. Publikoval 2. 12. 2009 at 11:39 | Trvalý odkaz

  Ále.. Takhle se chovají i lidi, kteří jdou pak na vejšku.. :) Ne všichni skončí na podpoře, některé čeká i úspěšná budoucnost, jen z toho musí vyrůst.. ;)

 8. Publikoval 27. 1. 2010 at 07:03 | Trvalý odkaz

  Diky za zajimave informace

Přidat komentář

Váš email nebude zveřejněn. Povinné položky jsou označeny *

*
*