Webtržníci, co se děje?

Zář 29, 2009, kategorie: Internet

To, co se poslední dobou děje na webtrhu, je až smutné. Lidé tam – pomluva moderátorů a samotných členů; spam; noví uživatelé, kteří mají tendenci podvádět a okrádat, jsou líní hledat, a tak raději spamují.

A kde je chyba?
Padl názor, že se webtrh nemění, ale mění se jeho uživatelé. S tímto souhlasím. Přibývá členů, kteří zkrátka zatoužili po tom, vydělat si pár korun. Proto dělají MFA, která nemají hodnotu, ani kvalitu, nebo nabízejí ultra levné registrace do katalogů. Pokud něco potřebují, raději vytvoří vlákno, namísto toho, aby zkusili hledat. Když se jim něco nelíbí, začnou nadávat, jak jsou ostatní špatní a v komerčních sekcích je jim jedno, že se mají zdržet offtopicu. Neumí jednat, nejsou seriózní a jediné, co je zajímá, jsou peníze.
Ti, kteří webtrhu něco dávali, se pomalu klidí do ústraní, protože nemají čas ani chuť procházet tím balastem, který se tam objevuje. Je to škoda, protože právě tito lidé budou webtrhu chybět.

Webtrh číslo dva?
Dle mého názoru nesmysl. Vytvořit konkurenci webtrhu je něco podobného, jako vytvořit konkurenci googlu. Webtrh jako takový nemá v Čechách obdoby. Stojí za ním pracovití lidé, kteří do něho investovali spoustu času a úsilí. Abych pravdu řekl, tak ani nechci, aby se někdo pokoušel o nový webtrh (dá-li se to tak nazývat). Jsem pro změnu pravidel, nebo zpoplatnění některých sekcí, jako jsou aukce.

Nějaký registrační poplatek, případně platba paušálně by určitě nebyla na škodu. Částka nemusí být vysoká, ale určitě by ubylo zbytečných aukcí, dotazů a dalšího balastu.

Je škoda, že webtrh takto upadá. Navštěvuji jej rád. Jsou tam dobří a ochotní lidé, ale naopak jsou tam i ti, které ostatní nezajímají. Zřejmě to chce přísnější pravidla.  Ale díky Retalovi a dalším, kteří se na webtrhu podílí, za něj!

7 komentářů

 1. Publikoval 29. 9. 2009 at 18:57 | Trvalý odkaz

  Viva La Revolution

 2. Publikoval 29. 9. 2009 at 20:58 | Trvalý odkaz

  Myslím, že zpoplatnění by nemusel být problémem. Klidně bych to vzal kompletně celý WT. Stačila by malá částka, třeba měsíčně. Ono by si to drtivá většina “těch špatných” určitě rozmyslela…

 3. Publikoval 29. 9. 2009 at 22:41 | Trvalý odkaz

  Zpoplatnil bych nějake transakce za zvyhodneni(napr.vypis zvyhodneni ve výpise vyse či tučnejsi u prodeje,nakupu atd.) neco jako ma aukro atd

 4. Publikoval 30. 9. 2009 at 13:34 | Trvalý odkaz

  Nezpoplatnil bych nic. Dělalo by se to jako všude. Mluví vulgárně tak dostane napomenutí. Po nějakém čase by si vysloužil ban na nějakou dobu a poté zákaz přístupu. Pokud by člověk někoho podvedl – už si na webtrhu neškrtne. Myslím, že to dřív tak platilo … (a stačí to).

  Ohledně nevychování by jsme museli zamířit do hip hopu a podobných sr*ček. Lidé podporují drogy a kašlou na školu. Možná to zní jako od maminky, ale pokud ty děcka nebudou mít nic v hlavě – furt to budou stejná hov*da a stejný retardi. Odpad lidstva.

  Pokud by se dodržovalo to, co píšu nahoře – hned by se zvedla úroveň. Každý by tam byl přátelský a hodný a nikdo by si nedovolil psát hnusně (už jen proto, že by to žádném vlákně neviděl).

 5. Publikoval 30. 9. 2009 at 14:41 | Trvalý odkaz

  Carl114: A kdo to má pořád hlídat? Nebylo by jednodušší to zpoplatnit a tomuhle se vyvarovat?

  Taky poslouchám Hip Hop. Jsem tedy špatný? Nemám v hlavě nic? Promiň, ale tohle myšlení je ubohé. Soudit člověka podle toho, co poslouchá…

 6. Publikoval 30. 9. 2009 at 18:57 | Trvalý odkaz

  Když to zpoplatníš určité procento odejde a odradí je to a nebudou to jen ti, kteří tam obtěžují.

  Taky poslouchám Hip Hop a jsem dobrý. Tebe neznám a tak nemůžu soudit. Ovšem chtěl bych říct, že moje myšlení rozhodně není ubohé a v žádném případě jsem nikdy nesoudil člověka podle toho, co poslouchá. Přečti si komentář znova a přemýšlej.

 7. Publikoval 30. 9. 2009 at 19:00 | Trvalý odkaz

  Carl114: Přečetl jsem si jej znovu, popřemýšlel a můj názor se nezměnil. Drogy nejsou jen věcí Hip Hopu. Podívej se kolem sebe a možná to pochopíš.

Přidat komentář

Váš email nebude zveřejněn. Povinné položky jsou označeny *

*
*