Webtrh redesignoval

Dub 14, 2010, kategorie: Internet

Každý, kdo Webtrh trochu více sleduje, si změny zajisté všiml. Dovolím si napsat něco málo, co se mi na novém Webtrhu líbí a nelíbí.

Design fóra se mi vcelku líbí, barva působí příjemně, i když, jak Retal sám řekl, bude se měnit. Doteď jsem byl však zvyklý, že sloupec, který se nyní nachází vlevo, byl vpravo.  Jde sice skrýt pomocí šipky, ale jednak bych neviděl, co se děje v aukcích a také mi to nepřijde zrovna regulérní vůči inzerentům, kteří si zakoupili reklamní pozice.

Co se mi nelíbí, jsou blikající bannery v horní části fóra, které mi do celého konceptu nezapadají.

Po rozkliknutí nějaké ze sekcí se mi nelíbí barvy ikonek upozorňující na nové zprávy. Teď jsou tak barevné, že nevím, co jaká znázorňuje.

Dále se mi nelíbí nevýraznost iTraderu a nezobrazování IČa.

V soukromých zprávách u odesilatele soukromé zprávy není jeho iTrader vůbec. Byl jsem navíc zvyklý, že jsem klik na jeho nick a zobrazil se mi jeho profil. Nyní musím ještě kliknout na “Zobrazit profil”. Tam musím ještě kliknout na záložku “Celkové hodnocení” a až pak se dozvím, jaký že iTrader vlastně má. Zbytečně zdlouhavé. Namísto informací o počtu příspěvku bych dal přednost iTraderu a IČu.

Dále se mi nelíbí, že se pod avatarem uživatele nezobrazuje odkaz na článek na jeho blogu. Častokrát jsem narazil na zajímavé blogy. Toto je však z technických důvodů.

Některé texty nejsou doposud přeložené.

Líbí se mi, že jednotlivé hlavní sekce dostaly svůj prostor v horním menu a vše je jednoduše na jednom místě.

Abych to shrnul, změna se mi líbí. Má to své mouchy, na které se dá však zvyknout. Je jasné, že reakce uživatelů bude stejná, jako byla třeba při změně Facebooku. Avšak nyní mám menší chuť Webtrh navštěvovat. Tolik neprocházím jednotlivé sekce. Nevím, čím to je, ale přijde mi, že je tam zbytečně mnoho zbytečných informací.

A co říkáte na změnu Webtrhu vy?

2 komentářů

 1. Publikoval 15. 4. 2010 at 11:01 | Trvalý odkaz

  Ahoj Tome, díky za všechny připomínky, pracujeme na nich.

 2. Kaylo
  Publikoval 11. 6. 2010 at 17:47 | Trvalý odkaz

  Taky jsem kdysi radeji chodil na webtrh co me nejvíce udivuje jsou lidi ktery si nevaži hodnotu prace a ani svého času který tam postupem času přibivaj a také nekteří kazí dobré jméno webtrhu , mam na mysli lidi který přijdou a poskytnou tvorbu eshopů za cenu 3000KC což je smešná cena a také je to zachvíli přestane bavit a ve vetšine případu tyto lidi zakázku nedokončí.
  A co sem si postupem času všiml lidi pomalu strácej přehled o cenových normách daných systému či už se jedná o eshop nebo aukci nebo rs. Dnes je težké sehnat zakazku na eshop v hodnoťe 5000KČ protože Vám na to každý odpoví že ma nabídku za 3000KC což je smutný a pak toho stejného uživatele vidíte poptavat dokončení projektu….
  No je to jen takovej muj názor na okolnosti ktere sem si na webtrhu v poslední dobe povšiml.
  Take se přikládam k názoru že to už neni takové jak to bylo kdysi… .

Přidat komentář

Váš email nebude zveřejněn. Povinné položky jsou označeny *

*
*