We Run Prague 2012: Letos ještě lépe než loni

Zář 2, 2012, kategorie: Běh

Letos, stejně jako loni, jsem se zúčastnil We Run Prague. A i letos bych k němu chtěl napsat pár slov. Nebudu se tu rozepisovat o obecných informacích o závodě a registraci, protože to se oproti loňsku moc nezměnilo.

Do závodu se letos přihlásilo kolem 8 500 běžců, z nichž se na start postavilo 6 591. Cílem se podařilo proběhnout 6 573 z nich. Je to tedy o více než 1 300 běžců více než loni. To, že se cca 2 000 zaregistrovaných nedostavilo, dávám na vinu především počasí, které, ač vypadalo nepříznivě (slabý déšť, který nás závodem doprovázel), nepříznivé vůbec nebylo a pro běh bylo více než příjemné. Anebo prostě jen chtěli triko se svým mottem na zádech a logem We Run Prague na hrudi. Kdo ví.

Ačkoliv loni jsem s organizací závodu neměl žádný problém, tak letos bych chtěl organizátory opravdu pochválit. Nic nenechali náhodě. 2 občerstvovací stanice na trati závodu a další občerstvovací stanice v cíli pro doběživší. Mně osobně moc nevyhovoval způsob podávání pití a na obč. stanicích, na trati jsem si bral vodu sám. Podavači vody brali kelímek po kelímku a ten podávali běžcům. Když ale přede mnou řada běžců už byla, asi bych se načekal. Nevím, jak to funguje jinde, ale loni to bylo myslím tak, že si běžci vodu sami brali.

Po doběhnutí čekalo na běžce v cíli občerstvení v podobě vody, banánu a energetické tyčinky. A jako bonus upomínkový odznáček s logem Run Clubu.

Závod odstartoval Tomáš Hanák, který provázel celým dnem, spolu se zlatou oštěpařkou Bárou Špotákovou a legendárním 9 násobným olympijským vítězem Carlem Lewisem. Bára Špotáková komentovala start závodu slovy: “Motivovat přes 6 tisíc lidí společně s Carlem, je obrovský zážitek, skoro jsem ani neviděla konec startovního pole. Každý den se vám nestává, aby na vás mávalo tolik lidí. Všichni byli nadšení a atmosféra byla úžasná.”

We Run Prague - Bára Špotáková, Carl Lewis, Tomáš Hanák

Mým cílem bylo zaběhnout závod do 45 min. A to se mi i povedlo. Na startu jsem se zařadil do koridoru 40 – 45 min., ve kterém se mi běželo dobře. Občas se našlo pár běžců, kteří běželi pomaleji, ale jinak to bylo super. Nikdo mě nezdržoval a sem tam jsem někoho předběhl.

Do cíle jsem doběhl 350. s časem 0:42:28.5, z čehož mám samozřejmě velkou radost. První doběhl Ondřej Fejfar s časem 0:30:38:08. První ženou, která proběhla cílem, byla Květa Pecková, jejíž čas byl 0:35:39.6.

Jediné, co bych vlastně vytkl, bylo opožděné rozeslání e-mailů a SMS s výslednými časy běžců. Někomu SMS nepřišla vůbec, mně osobně přišla asi po 4 hodinách po doběhnutí.

Po závodě, cca od 16:00, následovala after run party, na které vystupovaly taneční kapely The Pastels a Ladylicious, dále hudební skupiny Navigators a Eddie Stoilow. Hřebem večera byla členka legendární bristké skupiny Faithless, Sister Bliss. Jako DJ’s doprovázeli celým dnem Robot a Wich. Ale abych se přiznal, žádné z vystoupení jsem pozorně nesledoval.

Tímto bych chtěl také poděkovat Nike CZ za zorganizování skvělého závodu se skvělou atmosférou. Děkuji a těším se na další ročník.

Fotky najdete na http://www.werunprague.cz/fotogalerie/.

WRP 2012

3 komentářů

 1. Publikoval 2. 9. 2012 at 17:50 | Trvalý odkaz

  Tak to blahopřeju k super času, skvělý zlepšení. U mě to nakonec bylo za 53:57, takže cíl splněn :]. Tenhle rok mi přišlo, že je tam těch běžců nějak moc, první 4 kilometry jsem se musel furt prodírat a kličkovat. A fail byli běžci, kteří se zastavili hned za cílem, to byla pak slušná tlačenice. Celkově ale vše ok.

 2. Publikoval 2. 9. 2012 at 18:02 | Trvalý odkaz

  dysm.: Díky, taky gratulace :-) Běžců bylo dost, to je pravda. Já jsem se takticky zařadil do koridoru, kde se moc nestávalo, že by se mi někdo pletl pod nohy. Tak zase příští rok :-)

 3. eSko
  Publikoval 5. 9. 2012 at 03:22 | Trvalý odkaz

  Asi jsi nebyl v šatně a nestažil ses použít úschovnu, protože to bylo tragické. Šatna malá, úschovna na absolutně nevhodném místě – úzké uličce a všichni samozřejmě čekali u začátku věšáků, na konci bylo téměř prázdno. Nepřítomnost pisoárů od ToiToi či podobné firmy taky zklamání, klasické záchody samozřejmě přeplněné, čekalo se na čůrání na plot. Pochybná časomíra.

  Naštěstí trať byla lepší než loni, počasí supr a občerstvení v cíli na 1*

Jeden trackback

 1. […] třetí ročník závodu pořádaného Nike, a to We Run Prague. Já jsem ho běžel a stejně jako loni a předloni, i letos bych k němu chtěl napsat pár […]

Přidat komentář

Váš email nebude zveřejněn. Povinné položky jsou označeny *

*
*