Vybíráme banku

Dub 5, 2010, kategorie: Podnikání

V minulém článku jsme si popsali, jak si zřídit Živnostenský list a nyní bych rád napsal, jak jsem si vybíral banku. Pokud si chcete peníze zašívat do polštáře, pak vám tento článek nic nedá.

Zpočátku bychom se měli rozhodnout, co od banky očekáváme. Já jsem měl naprosto jasno – chtěl jsem především banku bez poplatků, neboť vím, že mé výdělky nebudou zpočátku moc vysoké. O nic dalšího jsem se moc nestaral.

Nyní mám studentské konto u ČSOB, avšak za pár měsíců studentem být přestanu a za konto bych musel platit. Proto jsem to vzal najednou a v den vydání ŽL jsem měl konto aktivní.

Nakonec jsem se rozhodl pro vcelku novou a neznámou banku – mBank. Samozřejmě jsem se zajímal o to, jaké má banka ohlasy a ptal jsem se lidí, kteří služby této banky využívají. Konto u mBank je opravdu zcela zdarma. Zní to neuvěřitelně, ale je to tak. Samozřejmě to má nějaké následky. MBank nemá žádné pobočky ani bankomaty. Internetové bankovnictví nevypadá zrovna elegantně a zajisté nemá to, co konkurenční banky nabízejí. Je ale zcela použitelné. Výběr z libovolného bankomatu je zdarma 3x do měsíce, poté se za výběr platí poplatek 35 Kč, tuším. V zahraničí jsou výběry z bankomatů zdarma. Vedení účtu je také zcela zdarma. Převod peněz mezi mBank a mBank je okamžitý. Samozřejmostí je embosovaná karta.

Já jsem si u této banky zřídil jak osobní konto (mKonto), tak podnikatelské konto (mBusiness konto). Ačkoliv nejsem u mBank moc dlouho, jsem s ní spokojený. Pokud do začátků hledáte banku bez poplatků, doporučuji mBank.

2 komentářů

  1. Publikoval 7. 4. 2010 at 16:12 | Trvalý odkaz

    No, další překážka. Mám jen osobní konto (mKonto), a také si budu muset zřídit to podnikatelské.

  2. Publikoval 7. 4. 2010 at 16:25 | Trvalý odkaz

    SkyLuke: Pokud nechceš, aby se ti Berňák hrabal v tom osobním, tak určitě.

Jeden trackback

  1. […] minulých článcích jsme si vysvětlili, jak si zřídit Živnostenský list a jakou banku vybrat, nyní bych chtěl těm méně znalým popsat, jak vystavovat faktury v […]

Přidat komentář

Váš email nebude zveřejněn. Povinné položky jsou označeny *

*
*