V tom školství si dělají pr…

Úno 26, 2009, kategorie: Život

Příští rok mě čeká maturita. Já ale dodnes nevím, z čeho vlastně budu maturovat a jestli se mě bude/nebude státní maturita týkat. Jak to tak vypadá, bude se mě týkat, i když… Oni v tom mají politici sami bordel. Dnes, při prvním spuštění prohlížeče a přečtení článku “Státním maturitám zvoní hrana, poslanci útočí na Lišku” na novinkách jsem se opět zhrozil. Bylo nám tvrzeno, že se do konce března dozvíme, jak bude naše maturita vypadat, dnes už je to jinak a dozvíme se to v září. Docela “brzy” na to, že někdy kolem dubna-června maturuji, ne?

Už fakt nevím, co si mám myslet. Byly časy, kdy nám učitelka na občanku každých 14 dní trvdila jiná znění státní maturity. Už jich bylo tolik,  že si pořádně nepamatuji žádné. Jediné, co vím je, že mám přečíst 20 knih a že budu mít na výběr mezi lehkou a těžkou variantou. Z čeho ale budu opravdu maturovat neví asi nikdo. Hlavně, že mají ve školství čas vymýšlet připitomělé dotazníky, jak jsme se státní maturitou obeznámeni a nechají si tam hodnotit ten jejich web…

5 komentářů

 1. kozy_
  Publikoval 27. 2. 2009 at 15:48 | Trvalý odkaz

  Jestli budeš maturovat státní variantou, tak se tě týká na 100 % ČJL (ustní, písemné, test) a pak buď z M nebo Cizí jazyk.

  A názor na tohle všechno ? -> idioti :) Btw, taky budu za rok maturovat a správně se těch 20 knih mělo číst od prváku..my jsme seznam dostaly na konci druháku teď je půlka třetího ročníku a já mám přečtené 2knihy. Nejhorší na tom je, že nevím jestli mám takhle pokračovat nebo zabrat ;)

 2. Publikoval 27. 2. 2009 at 16:08 | Trvalý odkaz

  kozy_: No, oni všude tvrdí něco jiného :-D Ale počítám s češtinou a jazykem. Nám ten seznam dali až někdy na začátku třeťáku, vybral jsem si knihy asi před 14ti dny a dodnes jsem nepřečetl ani jednu :-D

 3. Roman Meidl
  Publikoval 27. 2. 2009 at 20:03 | Trvalý odkaz

  kozy_: pokud je státní maturita tak žádný “buď z M nebo cizí jazyk” ale OBA DVA bez možnosti výběru… možnost výběru je pokud jsou ještě stávající maturity, kterou jsem třeba absoloval já..

 4. Publikoval 27. 2. 2009 at 21:08 | Trvalý odkaz

  Roman Meidl: Pokud to tak bude, bude to celkem komické, neboť my, jako propagační výtvarníci, jsme měli matiku jen 2 roky. Je tedy nesmysl, aby nám dávali stejné otázky, jako dávají oborům, které mají matiku celé 4 roky a stejné otázky, jako například gymplu… Je tedy nesmysl, abychom povinně maturovali z matematiky.

 5. Fiifa
  Publikoval 28. 2. 2009 at 08:49 | Trvalý odkaz

  Roman Meidl: V té první verzi bylo možné si vybrat mezi M a Cizím jazykem, podle mých posledních informacích je státní maturita z CJL a Cizího jazyka a školní potom ze dvou “předmětů”, které si určí škola.

Přidat komentář

Váš email nebude zveřejněn. Povinné položky jsou označeny *

*
*