Udělali jsme vlastní event a vyprodali ho za 3 dny. Behind the blowup #01

Už jsou to zase tři měsíce, co jsem napsal poslední post. Letí to hrozně. Ten poslední byl o eremtour. Tenhle bude o tom, jak jsme si pronajali prázdnou halu v Holešovicích, udělali v ní premiéru aftermovie pro 600 lidí, párty pro víc jak 1 000 lidí a jako headlinera jsme měli Robina Zoota. A jak jsme lístky na ní vyprodali za tři dny.

Ale jak to vlastně všechno začlo

Prvopočátek toho všeho je samozřejmě eremtour. Jenže jak přibejvaj fanoušci, roste i eremtour a jak roste eremtour, některý věci se zákonitě musej měnit. Už to nejde dělat tak punkově, i když se pořád snažíme o zachování toho, o čem tour je. Tour je letní akce. Trvá 8 – 10 dnů a každej den je v jinym městě. Chtě nechtě má určitý limity. A my jsme ty limity chtěli pokořit. A tak vznikla myšlenka vlastních, ideálně pravidelně-nepravidelnejch, mejdanů. A tak vznikl blowup.

Blowup má bejt to nejlepší z nás. Má to bejt mejdan, na kterej jste u erem zvyklý, ale nemá to bejt ten punk. Nebo aspoň ne takovej. Má to bejt mejdan, u kterýho nebudete řešit, jestli lístek stojí kilo nebo dvě. Protože budete vědět, že to bude zážitek. A že to, jak by řekl Berry, absolutně nepoberete.

Protože Štvanice byla velká, bylo velký i očekávání všech od naší další akce. Když přijdete do prázdný haly, kde hlavní sál má 800 m2 a máte vymyslet koncept, musíte se, přinejmenšim, trochu zamyslet. A třeba i dát hlavy dohromady s někym, kdo už má krapet víc zkušeností. Proto jsem rád, že jsme přizvali Tonyho a Víťu (tyhle kluky můžete potkat třeba na Smackových akcích, Frontline festivalu, atd…). Věřim, že jsme spolu nedělali akci naposledy. A tak jsme plánovali – bary, stage, podium, zvuk, světla, security, partneři, atd… Po zkušenostech z tour jsme chtěli vyhovět předevšim aby nemuseli čekat tři čtvrtě hodiny na pivo. To se nám povedlo. Tenhle blowup byl navíc speciální tim, že na něm proběhla premiéra aftermovie pro 600 lidí. Něco takovýho tady ještě nikdo nikdy neudělal. A pro nás to byla taky slušná výzva. Věřte nebo ne, rozložit a složit 600 židlí, to dá docela zabrat, haha. Když se ještě vrátim k tomu plánování, nebyla to vůbec sranda. Najednou se má člověk zamejšlet nad něčim, co mu na hudební akci přijde úplná samozřejmost. Cejtil jsem mnohem větší zodpovědnost než na eremtour.

Lineup

Protože jsme věděli, že chceme nabídnout zážitek a rozlišit blowup od eremtour, řešili jsme poměrně intenzivně i lineup. DJs, na který jste u nás zvyklý, jsme chtěli doplnit o live show. Po různejch debatách jsme zvolili Robina Zoota. A zvolili jsme dobře. Vyšlo to krásně i s tim, že měsíc před blowupem vydal svojí novou desku. Takže první pražská show, na který jí v celý kráse ukázal, byl blowup. Show byla skvělá a dle reakcí si myslim, že fanoušci byli nadšený.

Herohero

Erem mají na herohero velkou a silnou fanouškovskou základnu, který si neskutečně vážej, proto jsme chtěli vymyslet něco i pro heroes. Kromě přednostního nákupu vstupenek jsme vymysleli herohero zónu s vlastním barem a nižšíma cenama za pivo a drinky. A k tomu možnost nechat se potetovat s tim, že půlku jsme za ně zaplatili. Mohli taky přijít o 15 minut dřív než ostatní a vybrat si místo k sezení, jak jim bylo libo.

Tombola pro dobrou věc

Protože se erem spojili s projektem FUCK CANCER, napadlo nás udělat tombolu a veškerej zisk tomuhle projektu věnovat. Zarámovali jsme aftertour triko a celá posádka se na tenhle obraz podepsala. Ze všech prodanejch lístků jsme vylosovali jednoho šťastlivce, kterýmu už obraz dělá doma radost.

(Pokud se o tomhle projektu chcete dozvědět víc, mrkněte na jejich web fuckcancer.cz.)

A co je na tom všem to nejlepší? Že vstupenky na tuhle akci byly vyprodaný za tři dny. Najednou jsme si uvědomovali tu sílu a zodpovědnost. A taky to, kolik lidí při nás stojí. Jak jsme napsali na limitovanou miniaturu Jägermeisteru, kterou dostali všichni, který si koupili limitovanej aftertour merch „Bez obřího supportu od našich fans by tenhle „cirkus na kolech“ neexistoval.“ Je to svatá pravda, za kterou si stojíme. Díky, že sledujete a komentujete videa, odebíráte YouTube kanál, chodíte na livestreamy, jezdíte na eremtour napříč celou republikou a podporujete na Herohero. Protože i vy jste erem.

A protože jsem z proslovu, kterej jsem před premiérou aftermovie měl v plánu říct, neřekl skoro nic, doplnim to sem.

Díky Mártymu s Kubou, že mě pasovali do role produkčního a dali mi tu důvěru. Je to velká a cenná zkušenost, který si vážim!

Díky všem fanouškům za neuvěřitelnej support napříč celou republikou. Víme o vás a vážíme si vás!

Díky všem našim partnerům, který jsou v tom s náma. Bez vaší podpory by to takhle rychle asi těžko rostlo.

Díky všem klukům z posádky. Bez vás by to byla nuda.

A v neposlední řadě chci poděkovat Mártyho tátovi za velkou pomoc s přípravama před tour a zapůjčení dodávky. Jo a taky Mártyho mamce za přípravu vydatný snídaně. Oba vás zdravim.

Než tenhle post nasdílíte na všechny vaše sociální sítě a pošlete vašim rodičům, mrkněte se na to, jak probíhal celej náš blowup #01 den.

Jo a fotky nafotil David.


Uveřejněno

v

od

Značky: