Sleva mléka a důchodci u kasy

Bře 18, 2009, kategorie: Život

Dnes, když jsem si šel do Hypernovy koupit něco ke svačině, všiml jsem si velkého bilboardu, že krabice mléka byla zlevněna o 5 kč. Neviděl jsem v tom nic divného. Sám mám mléko rád a sleva přijde určitě vhod.

Dostalo mne ale, když jsem u kasy platil a viděl jsem důchodce, kterým nestačí 2-3 krabice mléka, ale potřebují hned celý balík, kdyby akce skončila a mléko by stálo původních asi 12 kč. Osobně mi tohle na důchodcích vadí. Místo toho, aby ráno vyspávali, pospíchají do krámu, aby měli vše čerstvé, první a co nejlevnější. Co třeba, kdyby se mléko vyprodalo? Zřejmě by to nepřežili. Člověk si jde v půl osmé ráno pro svačinu a v Hypernově vidí převážnou většinu důchodců, pomalých důchodců.

Už se těším, až budu v důchodu. Budu mít čas na spánek, klid a na vše dostatek času. Určitě nebudu v půl osmé ráno v Hypernově nakupovat balíky mléka, kdyby náhodou odpoledne už nebylo a já tak musel platit původní cenu. Já osobně, když mám na něco chuť, koupím si to ať už to stojí kolik chce. Taky to tak většinou dopadá. Člověk si jde pro svačinu, a pak si uvědomí, že převážnou část nákupu tvořili sušenky, čokolády a bonbóny :-D

21 komentářů

 1. Publikoval 18. 3. 2009 at 18:31 | Trvalý odkaz

  Musím oponovat a přejdu rovnou k číslům. :D My nakupujeme mléko jen v akcích. Já jakožto milovník kofeinové bomby kakaa, mám obrovskou spotřebu. Když si to spočítáš… Denně vypiju kolem 1-2l mléka. (1l = asi 2 hrnky kakaa). Takže týdně počítejme 10l. To máš hned 120kč za týden, 240 za dva týdnu, 480 za měsíc. Když nakoupíš zásobu na dva týdny za cenu 1l/7kč, pak to máš 140kč za dva týdny. To je o stovku levnější. A můžu si k tomu koupit hned i dva balíky kakaa za ušetřené peníze.

  Jestli na to máš, kupuj si mléko v době, kdy je nejdražší. Pak budeš mít jistotu, že budeš sám. :D

 2. Publikoval 18. 3. 2009 at 19:11 | Trvalý odkaz

  Najja: Podle mě mi přijde ujeté čekat na to, až mi sleví to, co mám rád :-) Buď na to mám chuť a koupím si to, nebo si to nekupuji, ale čekat na slevy mi přijde trhlé…

 3. Fiifa
  Publikoval 18. 3. 2009 at 20:59 | Trvalý odkaz

  Hele, byli jsme v Hypernově navečer a před námi byla ženská a ta měla těch mlék plnej košík. Mohla jich tam mít tak 50. Platila něco přes 1200,- Nějak jsem to neřešil, toho bilboardu jsem totiž nevšimnul, ale teď mě to pobavilo, když jsem si přečetl tenhle článek…

 4. Publikoval 18. 3. 2009 at 23:42 | Trvalý odkaz

  Musím naprosto souhlasit s Najjou. Určitě má to co píšeš něco do sebe, ale musíš si uvědomit, že si mladej člověk. Nějaký příjmy a výdaje máš a čas od času se prostě nějaký peníze naskytnou (internet businnes, v osobním životě nějaký obchody), takže se ti ten koloběh peněz dost mění. Důchodci dostanou fixní plat a už nemají příjmy, musí pokrýt bydlení a další výdaje takže jídlo musejí mít rozpočítaný a akce jsou pro ně hodně důležitý. A takováhle akce jsou pro ně velice výhodný! Když bude stát mlíko normálně 12 kč a teď 5 kč tak je to 7 Kč na jednom mlíku. Krabice má 10 mlík tzn. že díky akci ušetří rovných 70 Kč což je víc jak 50% toho co zaplatí… atd… atd… :) .. neboj taky jednou poznáš!

 5. Publikoval 19. 3. 2009 at 06:41 | Trvalý odkaz

  No nevím, ty kupuješ mléko po jednom? Proč myslíš, že lidi jezdí do Makra pro deset a více kartonů? No aby na tom ušetřili. My taky doma vyrážíme pro větší množství něčeho trvanlivého, když se objeví změna ceny k lepšímu. Kdo by nešetřil, že? Jen vždy pozor na záruční dobu.

 6. Publikoval 19. 3. 2009 at 07:25 | Trvalý odkaz

  Roman Meidl: To, že si človek koupí něco v akci, je uplně normální. Nenormální ale je čekat na tu akci a hnát se do obchodu tak brzy, aby na mě vystačily zásoby. Tohle nepochopím stejně tak, jako nakupování u vietnamců. Buď mám a koupím, nebo nemám a jdu dál.
  Evča: Ano, většinou ano a většinou ho kupuji, když na něj mám chuť. Nevidím důvod, aby se mi doma válely desítky krabic mléka jen proto, že bylo levnější než obvykle. Ale chápu to. Někdo utrácí za kraviny, někdo šetří :-X Ale to, že si důchodci musí jezdit v půl osmé pro mléko ve slevě, fakt nepochopím.

 7. Publikoval 19. 3. 2009 at 13:32 | Trvalý odkaz

  Co by dělali? Vždyť někteří jsou vzhůru už o půl páté a v půl sedmé už stojí frontu u toho marketu, kde je právě sleva. :) S tím nic nenaděláme, kdoví jací budeme jednou my, až o nás budou psát blogeři za padesát let, jak nadáváme v autobuse a stojíme fronty. :)

 8. kozy_
  Publikoval 19. 3. 2009 at 16:40 | Trvalý odkaz

  Divnej názor Poděs :D To je jasný, že si to každej koupí :) To mlíko se ti doma neskazí. A to, že ty kupuješ mlíko, že na něj máš chuť :D heh, to je jasný, že si nekoupíš celý balení, ale jen jednu krabici..

 9. Publikoval 19. 3. 2009 at 16:49 | Trvalý odkaz

  kozy_: Právě proto nechápu, proč si někdo kupuje několik balení mléka jen proto, že je ve slevě. Pokud něco chci, koupím si to a nečekám na to, až to zlevní, ne?

 10. kozy_
  Publikoval 19. 3. 2009 at 17:11 | Trvalý odkaz

  Tomáš : A kdo říkal, že na to každej čeká ? :D Koupim si balení mlíka.. zítra vidím, že je o dost levnější, tak si kopuim ještě jedno balení :) Takhle to taky chodí :D Ale je fakt, že důchodci kupujou ve slevě i ty věci, které nepotřebují :D Snad takovej nebudu .-)

 11. Publikoval 19. 3. 2009 at 17:26 | Trvalý odkaz

  kozy_: To, že na to čekají, jsem usoudil podle toho, kolik si toho kupují. Na co je důchodcům celý balík mléka? Leda, že by žili zdravě a nepili nic jiného, ale pro 2 důchodce je celé balení mléka poněkud zbytečné, dle mého. U vietnamců to chápu. Ti to kupují ve slevách a pak prodávají dráž, aby prosperovali, ale u důchodců to nechápu a už vůbec ne, proč potřebují jít nakupovat mléko v půl osmé.

 12. Publikoval 22. 3. 2009 at 15:05 | Trvalý odkaz

  No to je u důchodců normální. Ale není to ještě tak hrozné, když sou slevy a všude fronty důchodců, kteří platí kreditkou a zapomenou PIN, toto se mi stalo jednou a kvůli tomu jsem nestihl vlak z Brna :-(

 13. Publikoval 23. 3. 2009 at 10:17 | Trvalý odkaz

  Až budeš v důchodu, jestli vůbec, tak budeš uplně stejnej. Připadá mi, že trefovat se do důchodců je v poslední době v módě.

 14. Publikoval 26. 3. 2009 at 16:50 | Trvalý odkaz

  @Tomáš: Horší je když je v MHD plno, protože si jdou na sedmou pro noviny zdarma. ;) To je teprve zlo. :D

  @seeker: Ano, Tomáš určitě chtěl být IN, tak sepsal tento článek, aby jsme ho uctívali. ;) :D

 15. Foops
  Publikoval 13. 4. 2009 at 00:10 | Trvalý odkaz

  No to je tak když má někdo po ruce hodně peněz a nerozumí tomu … ale je zbytečné tady rozpoutat nějakou válku :) Důchodce nezměníš ti nedostávají zase tolik pěněz aby mohl jen tak vyhazovat. Já osobně taktéž nakupuji mléko po více když už jsem v obchodě samozřejmě že nečekám na slevy, ale když jsou tak proč nezajet. A neboj až budeš mít rodinu a další starosti pochopíš to proč nekupovat po jednom mléku ale po kartonech

 16. Bára
  Publikoval 3. 5. 2009 at 18:07 | Trvalý odkaz

  Já si spíš myslim, že je to globální nemoc a ne jenom úchylka důchodců. Prostě když někteří z nás jdou do krámu pro sušenku za 6Kč a vidí, že na sušenky je zrovna sleva, tak si jich místo jedný za 6Kč nakoupí 5 za 3Kč. V krámě nechá 15Kč misto 6Kč. Sušenky sežere stejně rychle jako kdyby si koupil jednu. Je mu blbě, ale je šťastnej, že na jedný ušetřil 50%.
  Podle mě, když někdo nakupuje ve slevách, tak to neni z toho důvodu, že by na to normálně neměl, ale proto, že cítí pocit sebeuspokojení.
  A jestli jde o to mlíko za 7Kč, tak je to stejně jenom voda obarvená na bílo, protože za tuhle cenu by pravý mlíko nikdo nevyrobil.

 17. Publikoval 3. 5. 2009 at 19:19 | Trvalý odkaz

  Bára: S tím mlékem to není pravda. To je jako, když normálně stojí rohlík 1,90 kč, pak je sleva na 0,90 kč, taky je vyrobený jako ostatní rohlíky, jen je na nějakou dobu levnější. Tohle jsou promyšlené reklamní tahy, nic víc ;-)

 18. bohumil
  Publikoval 25. 3. 2011 at 17:59 | Trvalý odkaz

  Jsi ještě mladý…………………..časem pochopíš

 19. Jirimi
  Publikoval 4. 12. 2012 at 10:07 | Trvalý odkaz

  Kupuju 60 l mléka. jsem divnej??? Ne, mám doma tři děti, mlíko mi vydrží max. mesíc a půl …. a teď mě třeba ukamenujte …

 20. Důchodce
  Publikoval 28. 5. 2013 at 15:21 | Trvalý odkaz

  Fríkulíni, neumíte šetřit. Ti s malými platy se to naučí brzo. Těm přepláceným to dojde až bude hůř. Kupovat bez slevy, když mám možnost a zboží se nekazí, to dělá jen fríkulín! Který to navíc vytýká důchodcům. Fuj! Závidíte?

 21. Jarek
  Publikoval 3. 2. 2016 at 17:10 | Trvalý odkaz

  Zkus jeden měsíc žít z důchodu 10,000 Kč, přičemž polovinu dáš za nájem a tak. Ještě to někdo nechápe? A druhý důvod: aby důchodci nemuseli myslet na to, jak na ně jejich vlastní děti ignorují, pořídí si kočku nebo dvě, a to potom mléko dlouho nevydrží.

Přidat komentář

Váš email nebude zveřejněn. Povinné položky jsou označeny *

*
*