Rytmus si říká fenomen oprávněně

Pro 18, 2011, kategorie: Život

Lidmi tolik milovaný a nenáviděný slovenský raper z formace Kontrafakt Rytmus včera pokřtil v SaSaZu své nové album Fenomen. A bylo to fenomenální.

Do klubu jsme přicházeli před desátou hodinou večerní a mile mne překvapilo, že před klubem nebyla fronta horoucně tlačící se do klubu. Většina fanoušků byla již vevnitř, což mi nepřišlo obvyklé. Navíc Rytmusova show začínala až o 2 hodiny později.

Po vstupu do klubu jsem si zakoupil lístek, jehož cena byla 350 Kč.  Do poslední chvíle jsem se rozhodoval, jestli na křest půjdu, proto jsem neměl lístek z předprodeje, kde stál 270 Kč. Cenu na místě jsem čekal kolem 300 Kč, což zřejmě původní cena byla, neboť byla na lístku přepsána.

V době, kdy jsme do klubu přišli, probíhalo zrovna poděkování sponzorům. Po něm přišli na stage Kazma a Bruno, kteří Rytmuse doprovázejí po celé tour. Jejich vystoupení, které spíše působilo jako reklamní blok, nebylo zas tak špatné. Rapeři to nejsou. Zazněl i track “Sdílím poctu českým hokejistům”, při kterém se objevily hořící zapalovače a rozsvícené mobilní telefony. Mělo to něco do sebe.

Po nich následoval set DJe Lucky Boye. Dále večer pokračoval vystoupením Rytmusova předskokana, jenž si říká Malý Man. Popravdě jsem od něj viděl jen jeden videoklip. Nečekal jsem žádnou super show, ale vcelku mě to překvapilo. Občas mu nebylo rozumět, čekal bych vlastní beaty, ale bavili jsme se a to je hlavní.

Po něm se chopil gramofonů DJ Flux, jehož cca 45 minutový set mě vůbec neoslovil, spíše nudil. A myslím si, že jsem nebyl jediný.

A v cca 00:05 přišel ten, kvůli němuž tam většina lidí byla – Rytmus a jeho fenomenální show. S ním nastoupil na stage i jeho slovenský brat Ego, který je zároveň jediným hostem na desce Fenomen, co se raperů týká. (Rytmus v rozhovoru prohlásil, že na své desce nikoho dalšího nepotřebuje, že nebude dělat nikomu promo a jediný, kdo si na ní být zaslouží, je právě Ego.) Bez zbytečných řečí začali sypat z rukávu jeden hit za druhým a to nejen z desky Fenomen, ale i z dob Kontrafaktu. Cca hodinová show mě narozdíl od DJe Fluxe neměla šanci nudit. Rytmus v ní dokázal, že je opravdu profesionál a že dokáže cokoliv – rap, moravanka, dechovka, pop, electro, beatbox, a capella a stíhal a stíhal upravovat i některé své texty. Myslím si, že z beatboxu byli všichni překvapení. Ani já jsem netušil, že jej takto ovládá.

Celá show byla opravdu super a bavil jsem se při ní od začátku do konce. Dokonce i zvuk byl super. Dlouho jsem se na žádném koncertě takto nebavil. A příjemně mě překvapili i “normální” fanoušci. Jednak znali texty a jednak jsem domů neodcházel pošlapaný a politý od piva. Dokonce jsem ani nezaznamenal žádnou pranici. Co se počtů lidí týká, tak si myslím, že nechybělo moc do vyprodání všech lístků. VIP pro 200 lidí bylo obsazené plně a v normálních prostorách bylo také plno. Takto si představuji profesionální show.

A gratuluji Rytmusovi k takové prodejnosti. V současné době je jeho album Fenomen druhým nejprodávanějším albem v Čechách a celkově bylo prodáno již 20 000 kusů. Bentley vlastní zaslouženě.

Rytmus - křest Fenomen

3 komentářů

 1. Kuba klucký
  Publikoval 18. 12. 2011 at 14:24 | Trvalý odkaz

  Na tom koncertu jsem bohužel nebyl, ale je super, že se najde člověk, kterej dokáže takhle perfektně popsat svůj zážitek ze včerejšího křestu ! Když jsem to četl, tak sem si připadal, že na tom koncertě jsem se svojí partou a skvěle si vychutnávám večerní show :))

 2. Publikoval 18. 12. 2011 at 16:49 | Trvalý odkaz

  Konečně jsem našel člověka, kterej dokáže Rytmuse posoudit objektivně. Souhlasím s tím, že Rytmus (ač na něj spousta lidí nadává, jakej je) tak vše co má dokázal sám. A pokud se dostal tak daleko, ať utrácí statisíce eur za auta a šperky, proč ne? Nikomu tím neubližuje.

  Mrzí mě, že jsem se na křest nedostal. Snad se podívám někdy jindy.

 3. Rytma
  Publikoval 18. 12. 2011 at 19:32 | Trvalý odkaz

  Na krestu jem byla – a tvoje recenze maximalne vystihuje i moje pocity – “žiju” Kontrafaktem už skoro 8 let… a sem ráda, za to, že ač se Rytmus během posledních 2 let dostal do podvědomí širšímu spektru lidí /díky mediím než jen “hiphop komunitě”… , jeho koncerty jsou pořád nabitý energíí a tou sílou – tím u mě neztrácí zájem i když z hiphopu postupně směřuje jinam.

Přidat komentář

Váš email nebude zveřejněn. Povinné položky jsou označeny *

*
*