Archiv rubriky: Život

O něčem. O ničem.

Zář 15, 2019, kategorie: Život

Další z postů z kategorie život. A další z nepravidelnejch postů na tomhle blogu, kterej by mohl bejt vlastně promyšlenější, obsáhlejší a detailnější. Jenže je o ničem. A o něčem. Tenhle post bude totiž změť všemožnejch myšlenek za poslední měsíce. Původně jsem měl naplánovanej post o tom, jak jsem podpořil českou firmu a její zaměstnance tim, že jsem si koupil jejich produkt. Ale o tom třeba příště. Teď o tom životě.

Poslední měsíce jsou o práci a poznávání nových lidí. Proběhl třídní sraz se základkou, kamarádova svatba a několik super parties, který chtě nechtě do značný míry ovlivnily moje myšlení a smýšlení. A poslední měsíc to vede k tomu, že si uvědomuju, že nevim, co chci. A to netrápí jen mě, ale i další lidí. A to mě na tom sere nejvíc. Vim, že nejsem ready na to, abych způsoboval někomu bolest. Ale nevim, na co vlastně ready jsem. V mojí hlavě se to divně míchá a tluče. A to není dobrý. Nikdy jsem nezažíval to, co zažívám teď. Nikdy jsem neříkal slova, který jsem říkal teď. A nikdy jsem se nesvěřoval tolik a tolika lidem, jako se svěřuju teď. Jsem poděs. Poděs s malym p. Ale není to vtipný. A nemám z toho dobrý pocity. A už vůbec mě to netěší. Dost často si říkám, že co se má stát, to se stane. Že to prostě takhle má bejt. Ale co když se tim jenom schovávám před řešením nějakých problémů? Na jednu stranu se snažim bejt frajer nad věcí, na druhou stranu nevim jak některý situace řešit. A to mi bylo osmadvacet. Myslim vztahový situace, samozřejmě. Ten zbytek zvládám. Bravurně. No, bravurně možná ne.

Za poslední měsíce jsem se setkal s tolika dobrýma lidma. Tolika chytrýma lidma. A tolika inspirativníma lidma. A nejvíc mě na tom sere to, že nikdo nemáme víc času na to, abychom se více poznávali. Motivovali. Inspirovali. Je tolik věcí, který bych chtěl dělat. Tolik lidí, který bych chtěl víc poznat. A tolik informací, který bych chtěl nasát. Ale troskotá to. Je potřeba začít s tim něco dělat. Stačí se bavit o pohledu na svět. Jen to chce ty lidi. Ty správný lidi. A teď jsem těch správnejch lidí potkal tolik, že nevim co s tim. Ale až to zjistim, budu vás informovat. Tady. Na tomhle blogu. Na blogu, kde za tenhle rok vychází čtvrtej post. Post, kterej dokážou pochopit asi jen lidi, se kterýma jsem se v posledních měsících bavil.

Tohle je post plnej nevyřčenejch emocí. Snažim se tu vypsat, najít pochopení. Kdyby se tak ten post dostal k těm správnejm lidem. Těm dobrejm lidem. K lidem.

Při tom třídnim srazu jsem potkal holky, se kterýma jsem chodil do první a druhý třídy. Holky, který jsem neviděl možná deset let. Jedna z nich mě prej sleduje. Stalkuje. Říkala. Pro ně zůstávám nepochopenej. Nechápou, proč píšu blog. Tenhle blog. A já se tomu nedivim. Moje posty jsou čim dál divnější. Pochopit je čim dál těžší. A čim těžší je čtení těhle postů, tim těžší je můj život. Takže až jednou napíšu jednodušší post, bude jednodušší i můj život. A třeba jednou holky ze severu, od nás ze severu, pochopěj, proč píšu tenhle blog. Je to terapie.

Jo a napište mi. Máte můj twitter, instagram, facebook i e-mail. Já budu rád. Rád vás poznám. Teda pokud mi máte co říct. Co dát.

Díky všem, kteří dočetli až sem. Díky všem, kteří to třeba i poslali dál. Díky. Vím o vás.

Setkal jsem se se svým haterem

Čvc 21, 2019, kategorie: Život

Před asi 12, možná 13, lety, tedy dávno před tim, než vznikly sociální sítě, existovala skupina lidí, kteří psali o svym životě, elektronice, hudbě, atd… na svý blogy. Skoro jak dnešní youtubeři, akorát místo videí byly řádky textů a místo peněz nic. A já jsem byl mezi nima. Takových lidí tu byly asi dvě desítky. Někteří přežili (třeba já, byť hodně omezeně), jiní skončili v propadlišti internetu (RIP). A samozřejmě i mezi těmito lidmi (některými) existovala určitá rivalita. Sice nechápu proč, protože jsme vlastně každej psal o něčem jinym. Vlastně to byly takový disstracky, akorát bez tracků.

I já jsem se dočkal jednoho disstracku bez tracku. V tý době jsem bydlel na severu u rodičů, chodil do školy, měl dlouhý vlasy a bral všechno kolem toho internetu moc vážně. A vyšel o mně článek “Jmenuji se Poděs, říkají mi imbecil”, nebo tak nějak to bylo. A to jsem bral taky vážně. Samozřejmě jsem s tim nic neudělal, jen napsal disstrack bez tracku.

A dneska jsem se poprvý setkal s autorem toho postu. Jsme asi o deset let starší, já už nebydlim na severu u rodičů, nechodim do školy a nemám dlouhý vlasy. Oba tvoříme to, co nás baví. Ale důležitější je, že si dokážeme podat ruce jako dva dospělí lidi a tomu všemu se zasmát. Víte, tohle byla dobrá doba. V tý době jsme se učili dělat ty weby, psát články, dělat grafiku a vedle toho jsme chodili do školy. Těch starostí jsme moc neměli, a tak jsme mohli trávit čas tim, že nadáváme někomu, koho jsme nikdy neviděli. Chtěli jsme čtenost článků a prodat pár odkazů v patičce. Já jsem ještě neměl ani vlastní doménu, protože ty peníze prostě nebyly. Tahle doba je v mym životě hodně důležitá. Bez ní by nebyl Poděs. Určitě ne tak, jak ho znáte dneska. Byla totiž hrozně čistá. Ještě z knížky jsem se učil základy HTML. Později jsem přešel na server Jak psát web. Začínal jsem dělat první grafický návrhy ve Photoshopu, učil jsem se s WordPressem a vlastně většinu toho, co dneska dělám, jsem se naučil už tehdy, akorát jsem to rozvinul. A vedle toho jsem psal zamilovaný články, o hudbě, o životě a bylo mi to všechno tak nějak jedno. Jediný, co jsem chtěl, aby to lidi četli. A to je mi pro změnu jedno dneska.

Takže jsme se dneska potkali. Dali jsme si burger a nejen nad tímhle jsme se pár hodin dobře bavili. Pak jsme se rozešli vstříc lepším zítřkům. Ono všechno zlý je k něčemu dobrý.

Hlava plná myšlenek

Čvn 24, 2019, kategorie: Život

Zase je to půl roku, co jsem nic nenapsal. Půl roku, během kterýho se toho tolik stalo a v podstatě to, o čem jsem v posledních článcích psal, je minulostí. Mám plnou hlavu myšlenek, který bych vám chtěl předat, ale nedokážu je vlastně smysluplně zformulovat tak, aby to mělo nějakou hlavu a patu. Ale pokusim se o to, aspoň částečně. Až si to třeba za pár let budu číst, vzpomenu si. Netisknu si fotky, nevedu si deníček, v podstatě tohle je jediná možnost, jak v tý mojí hlavě plný důležitých i míň důležitých věcí něco udržet.

Tohle není o nenávisti, křivdě, ani pocitu ublížení. Tohle je o pochopení vztahu. O pochopení života. O komunikaci. Každej si tim projdeme, většinou i víckrát. Přesto to prožíváme pokaždý dost podobně. Tohle není o svádění viny na toho druhýho, ale uvědomění si, jestli jsem nemohl udělat něco líp. Nehledat chyby jen v sobě, ale zamyslet se. Ve vztahu jsou dva. A o dvou to je. Pokud ale člověk nezačne tim, že začne u sebe, nikdy se nepoučí a pořád dokola bude opakovat to samý. Tohle není ani o osočování, byť se můžeme cejtit sebehůř.

A o čem to je? Třeba o tom, že za sebou máme spoustu společných zážitků. Ty krásný chvíle, to je taky důvod, proč chceme vztah. A když ten vztah skončí, není důvod je mazat. Není třeba se snažit smazat historii a snažit se zapomenout. To se stejně snažíme jen chvíli a po čase, když na něco narazíme, jen se usmějeme, vzpomeneme si, jak to bylo skvělý, a nelitujeme toho. Je to i o tom, že i když to končí, není důvod začít nenávidět. Ba naopak, přejme si. Život jde dál.

Y18

Led 4, 2019, kategorie: Život

Koukám, že poslední post shrnující rok byl v roce 2014, respektive za rok 2014. To už je dlouhá doba. Ale protože i mě baví tenhle typ postů od ostatních blogerů číst, říkal jsem si, že bych měl něco napsat. Jako již tradičně na tomhle blogu, bude to i teď změť myšlenek honících se mojí hlavou.

Výpověď. To byl asi jedinej cíl pro loňskej rok. Věděl jsem, že pokud se chci někam posunout, musim ji dát. A v dubnu jsem ji dal a ke konci června tak po skoro osmi letech opustil firmu, ve který jsem pracoval od doby, co jsem udělal maturitu. Takže od července jsem na volný noze a pořád se s tim učim žít. Ta svoboda je skvělá, i když hodně relativní.

Dovolená. Tak dlouho jsme loni odsouvali dovolenou, až k žádný vlastně nedošlo. Respektive chtěli jsme někam k moři, nakonec jsme strávili fajn prodlouženej víkend v Paříži. To bylo poprvý, co nám uletělo letadlo. A to jsem nikdy nechápal, jak se to může někomu stát. Tejden po tom, co jsem se vrátil z Francie, jsem letěl do Ameriky. Do Los Angeles jsme zavítali na tejden natáčet klip, kterej můžete vidět tady. Co obnášelo vydání tohohle klipu, to by bylo na knihu. Tak hlavně, že je to venku. Byli jsme taky na výletě ve Vídni a víkend jsme strávili v Mikulově.

Technika. Upgradoval jsem skoro všechnu techniku. Hlavně jsem si po letech zvažování pořídil kompakt a začal fotit na film. O tom jsem psal tady. Fotky najdete na mym ig.

Auto. Podařilo se mi zase zrušit auto. Pán mi nedal přednost v křižovatce asi 100 metrů od baráku. Takže jsem byl asi měsíc bez auta a v servisu pomalu víc jak doma. Sledujte dopravní značky. Ne vždycky jste na hlavní, i když to tak může vypadat.

Sport. Pořídil jsem si Apple Watch. V domnění, že mě budou motivovat k běhu. Nestalo se tak a v loňskym roce jsem toho naběhal asi nejmíň. Byli jsme taky na kolech, kde jsem se přesvědčil o tom, jak špatně jsem na tom s fyzičkou. Jestli se tak tomu dá ještě říkat.

Vánoce a Silvestr. Letos jsem měl asi nejrozlítanější Vánoce v životě. Jeden den u mamky a bráchy, další u táty a Štědrej večer u Klárky. A ještě k tomu byli všichni na opačných koncích republiky. Silvestr jsme letos strávili na horách a jako největší důchodci jsme šli asi půl hodiny po půlnoci spát.

Určitě toho bylo víc. Ale protože tenhle post píšu spatra, na víc si toho nevzpomenu.

Každopádně stále nejezdim v Audi, nemám pozemek, barák ani děti. Na tom budu pracovat letos. A v dalších letech.

Mějte se dobře. Ať se daří a jste zdraví.

Dank pt. 2

Pro 14, 2018, kategorie: Život

Nadpis tohohle článku mě napadl už při psaní o Paulieho Danku. Akorát tenhle dank nebude pro vás.

“…mít čas na lásku je dneska sci-fi, každej druhej stydí se za svoje city, svět je cynik…”

Dřív jsem na tenhle blog psal víc. Víc o všem, hlavně víc o životě. Nevim, kam se to ztratilo, zřejmě už nemám potřebu tolik ventilovat svůj život skrze řádky. I když mě to baví. A i když to občas někdo čte. A i když to občas někoho může inspirovat taky začít psát. Ze slohu jsem nikdy neměl jedničky. Protože psát podle osnov na daný téma, to není to, co by mě bavilo. A stejně je tomu u tohohle blogu. Dlouho jsem hledal styl, kterym psát. Protože ani tak nejde o to něco napsat. Jde o to, napsat to tak, aby to někdo chtěl číst. Hlavně abych to chtěl číst i já. Ale už jsem zase někde jinde.

Dank, to je děkuju. A já chci děkovat. Děkovat za těch tři a půl roku. Protože těch tři a půl roku, to je něco, co stojí za poděkování. A já už nejsem takovej, jako na začátku. Jsem dospělejší, přitom pořád dítě a občas pořádnej hulvát. Jsem skromnější, ale chci pořád víc. Jsem zábavnej, ale občas pěkně votravnej. Jsem milej, ale dost často nesnesitelnej. Jsem hodnej, ale někdy pěkně zlej. A vy mě takovýho můžete znát. Jenže jak často mě vidíte vy? Někoho dokážu srát po první hodině. Ale ona to se mnou musí vydržet. V tom je to kouzlo. Stejně jako vy všichni, ani já nejsem dokonalej. A dost často si to uvědomuju. Vim, že některý moje výlevy by třeba jiná neustála. I tak ale vim, že dávám maximum do toho, aby byla nejšťastnější. Snažim se. A já vim, že ona je.

Takže tenhle dank patří jí. Protože bez ní by spousta věcí nebyla. A já to vim. Jednou jsem jí napsal, že bude moje žena. A to stále platí. Tenhle příběh stále pokračuje. A o tom, jak bude pokračovat ten váš, rozhodujete vy sami. Teď. Nepotřebujete k tomu peníze ani majetek. Občas stačí pár slov. Opravdu pár.

“…z lidí jsou cetky, co jsou šťastný za views a kliky, chtěli by růst, ale ty statusy jsou plky, plky… běžnej život bude pro ně sada kulek, chci vidět emoce a příběhy jak z Foglarovek…”