Archiv rubriky: Internet

Moji tři nejoblíbenější “youtubeři”

Pro 10, 2018, kategorie: Internet

To “youtubeři” jsem dal do uvozovek proto, protože není youtuber jako “youtuber”. Typickej youtuber totiž vytváří videa s takřka nulovou informační hodnotou, cílený zejména na mladší publikum. A to já už nechci. Takže díky všem, kteří se na Youtube snaží přinášet relevantní obsah, informace, kvalitu a opravdovou zábavu.

Takže tady jsou.

Lukáš Fronk

Na Lukášova videa jsem narazil, když jsem hledal recenze na iMac. Protože se mi líbilo zpracování a celkovej projev, dal jsem mu šanci. Apple produkty mu nejsou cizí, ale nečekejte žádnou ovečkářskou podívanou. Zasazení do praxe a reálnýho života included. A hláška “a teď zpátky do práce” na konci téměř každýho videa je jen třešničkou na dortu. Lukášovi dejte určitě šanci. A odběr. Tady je jeho kanál.

Petr Mára

Petr Mára je člověk, kterýho sleduju snad deset let. Ještě od prvních dílů Digitu s Honzou Březinou. A jemu vlastně přechod na sólo tvorbu dost prospěl. Videa dostala kvalitu, kontinuitu a řád. V tuto chvíli se podle mě jedná o jedny z nejkvalitnějších videí na českym Youtube. Obsahem i kvalitou zpracování. Apple, gadgety, cestování, život, tipy na aplikace, rozhovory, to všechno na Petrově kanálu najdete. A ten najdete tady.

Dan Hanuš

Dalším je Dan Hanuš. Kluk z Děčína, kterýho bavěj auta. Hodně ho bavěj, takže jich hodně i má. Nečekejte naleštěný bavoráky, ale klasiku od VW. A během toho, co vám tyhle auta bude ukazovat, se toho hodně dozvíte. Takže i jemu stojí za to dát odběr.

Tohle určitě nejsou všichni, který sleduju. Je jich víc, ale o těch třeba příště.

A teď zpátky do práce.

#11 Youtubeři a “pořídit” si

Říj 15, 2015, kategorie: Internet

Youtubery asi nemusim představovat. Myslim si, že v dnešní době jsou hodně populární a zřejmě každej z nás nějakýho zná.

Co mě ale sere? Ojebávání fanoušků. Lhaní lidem, kteří youtubery dostávají tam, kde jsou. Lidem, díky kterým mají views, peníze a často přístup k něčemu, k čemu se oni, lidé “bez views”, nedostanou. To je takové to “jsem si pořídil”, “k Vánocům si nadělim”. Leda hovno. Dostanete to zadarmo, často za nepovedenou a neprofesionální reklamu. A tuhle možnost máte díky vašim odběratelům a lidem, kteří vás sledují. A těm vědomě lžete. A vy víte proč. Protože je vám blbý jim říct, že dostanete něco zadarmo, zatímco točíte videa o ničem a oni vám je žerou. Nahrabáváte si, dokud jste v kurzu, a děláte promo každý hovadině. Propagujete věci, aniž byste k nim měli nějakej vztah a často o nich vůbec nic nevíte. Každej tejden propagujete někoho jinýho, i když je to třeba konkureční firma. Zamyslete se. Děcka vyrostou a vy nebudete mít co jíst, pít a v čem chodit.

Čí blogy ještě sleduji?

Zář 25, 2014, kategorie: Internet

Nejlepší časy blogování už jsou pryč, co si budeme povídat. Dnes je prostě jednodušší hodit příspěvek na fejsbuk nebo twitter. Něco jako blogosféra už tady dávno nefunguje.

I tak se najdou blogy/weby, které si rád přečtu. Tak se o ně s vámi podělím, ač jich moc není.

Pavel Králíček – ačkoliv Pavel už moc nepíše, jeho články mne bavily a baví. Sleduji ho už od jeho začátků a baví mě jeho posun, drive a dril. Málokdo to takhle má. Pokud chcete aspoň trochu motivační články, běžte na blog mladého gentlemana, který chce být dobrý.

Marek Brumlich – Máru sleduji taky už pár let, ještě z dob, kdy dělal Deelay. Píše o dost podobných tématech jako Pavel, i když taky ne zrovna pravidelně a často.

Jára Hrách – izmyho sleduji ze všech asi nejdéle, i když mě ta jeho občasná rádoby vtipná a vlastně nevtipná forma článků spíš nudí. Píše o hudbě, filmech, životě a tak.

Honza Barta – tenhle blog doménového spekulanta Ahydea asi nesedne každému. Ale mě to baví. Občas píše i o tom, jak rozhazuje miliony v kasinech. Mimo jiné má co dočinění s ePojisteni.cz, Extra.cz, atd…

Radek Stouhal – Radek aka Fondil píše zejména o tom, jak se mu daří v online byznysu. Často motivující a inspirující články prokládané zajímavými tipy. Radka sleduji už taky pár let.

Patrik Vogl – dříve huba nevymáchaná a docela kontroverzní osoba, se kterou jsme měli taky nějaké rozepře. Dnes už jen nadává na to, co zrovna nemá a vychvaluje to, co má. Ale baví mě to sledovat.

Zdeněk Dvořák – občasi si přečtu web Zdeňka Dvořáka aka Linkiho, který píše zejména o svém oboru – linkbuildingu. Pokud se chcete něčemu z tohoto oboru přiučit, doporučuji sledovat.

Pak si rád přečtu, co se napíše na Dnes nosím, My jsme běžci, BNGR, Refresher a Twitter.

Takže asi tak. Moc toho není, ale já stejně nemám moc času sledovat všechno. A možná ani chuť. Ale kdybyste i přesto všechno věděli o nějakém zajímavém webu, na kterém bych našel cosi zajímavého, hoďte ho do komentářů. Zlobit se nebudu.

Mám radost, překročili jsme další metu

Říj 5, 2013, kategorie: Internet

Není to o číslech, já vím. Ale mám z toho dobrý pocit. Dobrý pocit z toho, že jsem vytvořil něco, kde je dnes přes 200 000 fanoušků, kterým se líbí Wichova tvorba. Jsou za tím 4 roky práce, téměř každodenní přispívání. Občas to nešlo úplně dle plánu, ale šlape to.

Díky všem za přízeň. 4 roky, přes 200 000 fanoušků a my pokračujeme dál. V plánu jsou další projekty, nová Golden Touch kolekce a už zítra se můžete těšit na…

Díky!

My jsme běžci.cz – projekt, který mě stále baví a ze kterého mám radost

Srp 10, 2013, kategorie: Internet

Projekt My jsme běžci.cz jsem spustil loni v dubnu. Neměl jsem žádné přesné cíle a nehrotil jsem, kolik lidí a jak často bude na web psát. Vlastně to nedělám ani teď. Přesto mě ten web baví a mám z něj radost. Nějaké návštěvy má a ačkoliv vypadá poněkud mrtvě, je na něm registrovaných skoro třicet uživatelů, kteří nějaký ten příspěvek už napsali nebo se na něj teprve chystají. Na Facebooku nám taky pár lidí přes sezónu přibylo. A tak je to fajn. Jsem rád, že jsem ten web udělal, ačkoliv to bylo docela spontánní. Jednoho dne jsem se rozhodl, že ho udělám a za pár dní byl hotov. Pokud se o webu chcete dozvědět víc, přečtěte si představení.