Registrace do katalogů versus pravidelně aktualizovaný obsah

Úno 20, 2010, kategorie: Internet

Registrací do katalogů se již delší dobu zabývám a je samozřejmé, že své weby do katalogů registruji. Nedávno mne však překvapila jedna věc.

Vlastním 3 hudební minisites, které jsem registroval do katalogů. Počet katalogů převyšoval určitě 100, jeden web dokonce 300. Ten, pro mě nejdůležitější, má SR 60, další má 50 (ten, který jsem registroval do 300 katalogů) a ten poslední má 40.

Před necelým měsícem jsem si začal psát deník na internetu, do kterého přispívám pravidelně každý večer. Tento deník jsem nijak nepropagoval. Pouze dám občas odkaz na Facebook a mám odkaz na svém blogu. Žádná výměna ani koupě odkazů, žádná registrace do katalogů, prostě nic. Tak nějak jsem nepočítal s tím, že si to někdo bude číst. Píšu si to spíše pro sebe. Překvapilo mě ale, že zhruba po třech týdnech měl tento web SR 50, tedy SR rovný webu, který jsem registroval do 300 katalogů.

Není to tedy jen o tom, že svůj web zaregistrujete do katalogů, necháte jej být a budete očekávat, že budete mít vysoké ranky. Registrace do katalogů ke zvýšení ranků zajisté pomůže. Mám tak nějak ozkoušené, že u nového webu vyskočí SR na 40. Pak je potřeba tvořit to, co web dělá webem – kvalitní a pravidelně aktualizovaný obsah. Pokud delší dobu nebudete svůj web aktualizovat, jeho ranky začnou klesat.

13 komentářů

 1. Publikoval 20. 2. 2010 at 18:20 | Trvalý odkaz

  Zajímavé. Ale dost mě zaráží, proč SR stoupá/klesá rovnou po desítkách. Na co Seznam využívá tak velkou soustavu? Na nic? Mimochodem, můžu se zeptat, kde najdu ten tvůj deník? Taky si píšu, ale neveřejný, tak by mě zajímalo, jak jsi to pojal ty ;)

 2. Publikoval 20. 2. 2010 at 18:30 | Trvalý odkaz

  Já takhle hodil na novou minisite odkaz z patičky blogu, a za týden měl SR 40. Bez ničeho…

  Ale bude pravda, že aktualizovaný obsah je dost důležitý.

 3. Publikoval 20. 2. 2010 at 18:45 | Trvalý odkaz

  SkyLuke: To, proč to tak je, netuším. Deník je na adrese http://denik.tomaspotesil.cz.

 4. Publikoval 21. 2. 2010 at 00:42 | Trvalý odkaz

  To platí již několik let. Vyhledávače stránky skenují a poznají katalog (tuším, že jsem ti to už někde psal). Logicky takovým odkazům dávají téměř nulovou váhu a tím pádem nemůžeš nic čekat (ani ranky). Zkus si o tom sehnat nějaké čtení.

  SkyLuke: Je to proto, že před lety byl S-rank od nuly až do stovky a to sice po číslech. Byl tedy rank třeba 52, 23 nebo třeba 89. Seznam to pak zrušil.

 5. Publikoval 21. 2. 2010 at 11:15 | Trvalý odkaz

  Carl114: To jsi nám ale neřekl nic nového a nic jsi nám neobjasnil. To, že SR byl dřív od nuly do sta a po číslech, jsme věděli a to, že to zrušil, víme také.

 6. Publikoval 21. 2. 2010 at 14:45 | Trvalý odkaz

  Co je s tebou? Jsi normální? Nerozešel jsi se? Chováš se jak hlupák. O S-ranku jsem neodpovídal tobě, ale člověku, který to nevěděl a ohledně skenu a chování vyhledávačů tu nic nepíšeš takže je zřejmé, že jsi o tom netušil (když píšeš takovýhle článek).

  PS: Navštiv psychologa. V lepším případě se uklidni a pak něco piš. Myslel jsem, že tohle dělá každý inteligentní člověk, ale zjevně patříš do jiné skupiny.

 7. Publikoval 21. 2. 2010 at 21:51 | Trvalý odkaz

  Co by se mnou mělo být? Ano, jsem normální. Ne, nerozešel jsem se. To, že jsi neodpovídal mně neznamená, že na tebe nemohu reagovat. Nebo se pletu?

  Prosím, ty mi na mém blogu nepiš, jak se mám chovat, kdy mám psát a co mám dělat. Od jisté doby mě tvé názory tak trochu nezajímají, ale komentáře nemažu, takže je tu nechám. A bacha na svůj PR, Google nemá prodej odkazů rád!

 8. Publikoval 23. 2. 2010 at 14:09 | Trvalý odkaz

  Kdyby jsi se nechoval jako malý fracek, věděl by jsi, že jsem tvůj web neprásknul. Již byl dva týdny v centru označen jako web na kterém se manipuluje s Pagerankem. Ještě před tím než jsem ti vůbec napsal. Čistě pro tvojí informaci – odkazy neprodávám (odkazuji na stránky svým přátel). Ke Googlu mám blízko (takže děkuji za zprávu, že můj blog prodává odkazy, ale bohužel je lživá).

  PS: SkyLuke kdyby jsi měl jakékoliv další otázky ohledně SEO – napiš mi na mail. Zde už mi není povoleno komentovat (autor se zbláznil).

 9. Publikoval 23. 2. 2010 at 17:47 | Trvalý odkaz

  Carl114: Je zajímavé, že jsem nikde nepsal, že právě ty jsi měl být ten, kdo mě práskl. A doufám, že seš si jistý tím, že odkazy na svém blogu neprodáváš, neboť já vidím něco jiného, viz http://jdem.cz/d2dg6.

 10. Publikoval 24. 2. 2010 at 23:08 | Trvalý odkaz

  Jen pro informaci – odkazy přes systém na který odkazuješ nikdo nekoupil a pokud by koupil, bude opatřen parametrem nofollow. Podle tebe jsem to já kdo tě prásknul. Psal jsi sem článek, který to jasně naznačoval.

  PS: Pro příště se tu nesnaž klamat čtenáře tvými lživými fakty, když víš, že jsem již nechtěl reagovat. Od této doby přestávám sledovat tvé komentáře a prosím – neříkej hlouposti.

 11. Publikoval 25. 2. 2010 at 01:21 | Trvalý odkaz

  Carl114: Trochu si protiřečíš, nemyslíš? V předchozím komentáři jsi říkal, že odkazy neprodáváš, tady zase říkáš, že je nikdo nekoupil. Nevím, mám v tom trochu zmatek. Ano, přestaň sledovat mé komentáře, můj blog a klidně mě samotného. Bude to lepší pro obě strany. O nějaké lháře tu fakt nestojím.

 12. Publikoval 25. 2. 2010 at 10:54 | Trvalý odkaz

  Já se domnívám, že pro interní potřeby Seznamu (např. řazení v katalogu) se S-rank se stále počítá na jednotky, možná i desetiny bodu. Pouze veřejný rank je zobrazován v řádu desítek.

 13. Publikoval 8. 3. 2010 at 01:08 | Trvalý odkaz

  Podle mě aktualizovaný web není automaticky ten, kde vycházejí nové články. Aktualizace starých pro vyhledávač známých stránek je imho cennější.

Přidat komentář

Váš email nebude zveřejněn. Povinné položky jsou označeny *

*
*