Registrace do katalogů: Nesmyslné údaje

Úno 19, 2009, kategorie: Podnikání

Registraci do katalogů asi netřeba představovat. Je to jeden z mnoha způsobů propagace vašeho webu. V poslední době jsem si začal registrací přivydělávat. Některé katalogy mne však odradily údaji potřebnými pro úspěšnou registraci.

Telefonní číslo, adresa, popisek minimálně 250 znaků, to jsou údaje, které mi přijdou pro registraci poněkud zbytečné. Opravdu nevím, k čemu je někomu telefonní číslo registrátora, nebo dokonce jeho adresa (chápu u registrace firem). Popisek dlouhý minimálně 250 znaků mi přijde také nemístný. 150-200 znaků je až až, pokud má být popisek popiskem. Další zbytečností mi přijde zpětný odkaz (dále BL). Pokud je BL dobrovolný, budiž, ale pokud je povinný, katalog zavírám a jdu na jiný, kde není umístění BL potřebné. Další uplně zbytečnou věcí je registrování se pro přidání odkazu do katalogu. Pokud má být katalog oblíbený a úspěšný, mělo by být přidání odkazu co nejjednodušší. Další nepochopitelnou věcí je registrace jednoho webu na jeden email (při registraci dalšího webu je potřeba zadání jiného emailul).

Podle měla registrace do katalogů spočívat v napsání: krátkého nadpisu (do 40ti znaků), povinného popisu (do 250ti znaků), dobrovolného popisu (do 600ti znaků), vybrání vhodné kategorie, emailu pro potvrzení a samotného odkazu

Pořád je dost katalogů, které nepotřebují zbytečné údaje a dokud tu budou, budu jim dávat přednost před těmi, které mě v práci zdržují.

8 komentářů

 1. Publikoval 19. 2. 2009 at 20:26 | Trvalý odkaz

  Taky nechápu že v dnešní obrovské konkurenci se takhle některé katalogy chovají. Většinou z nich ihned odcházím.

 2. Publikoval 19. 2. 2009 at 20:44 | Trvalý odkaz

  Ono někdy i to vybírání kategorií je někdy zdlouhavé, když je jich v seznamu více jak 100. :D

 3. Publikoval 21. 2. 2009 at 00:21 | Trvalý odkaz

  Ještě by se měly nějak normovat kategorie. To je na každém katalogu úplně jinak a najít tu správnou mě vždy natolik vyčerpá, že se mi nechce registrovat dál…

 4. Publikoval 21. 2. 2009 at 09:08 | Trvalý odkaz

  izmy: Souhlas. Proto nerad registruji weby, které nemají žádnou určitou kategorii a tu vhodnou musím zdlouhavě hledat. Rád registruji weby třeba o cestování, protože ta kategorie je všude.

 5. Publikoval 25. 2. 2009 at 16:46 | Trvalý odkaz

  nj, súhlasím, tiež tým údajom nechápem. ale na druhej strane sa s tým treba zmieriť a zvažovať kompromis – či sa to oplatí vzhľadom na čas a súčasne miesto spätného odkazu. lebo niekedy katalógy s vysokým rankom a niekedy aj návštevnosťou nie sú práve časovo nenáročné.
  a takisto je pochopiteľný spätný odkaz. keby som mal katalóg s vysokým rankom, návštevnosťou a už pomerne veľa odkazmi, tiež by som ho zaviedol.

 6. Publikoval 16. 3. 2009 at 18:05 | Trvalý odkaz

  Nejhoší je určitě vybírání kategorií, registroval jsem do jednoho slovenského katalogu co měl senzma tak dlouhý že jsem hned po projetí vypl, na to jsem neměl. :D

 7. Publikoval 16. 12. 2009 at 04:42 | Trvalý odkaz

  Vdaka za zaujimavy blog

 8. Publikoval 1. 1. 2010 at 00:49 | Trvalý odkaz

  Sice starší článek, ale něco k němu řeknu. BL na svůj katalog požaduji proto, abych viděl, jestli to za to registrujícímu stojí. A když to někoho odradí, po pravdě řečeno, jsem za to rád. Webů je hodně a s katalogem je dost práce…

Přidat komentář

Váš email nebude zveřejněn. Povinné položky jsou označeny *

*
*