Red Bull Homerun: skončili jsme na stupni vítězů a budeme v televizi

Hned na začátek, aby bylo jasno – nejsem lyžař, dokonce ani vášnivej fanoušek zimních sportů. Ale když nás ke konci loňskýho roku Red Bull oslovil, jestli se nechceme zúčastnit Homerunu, neváhali jsme. A udělali jsme dobře, protože ten zážitek byl jedinečnej.

Za posledních patnáct let jsem na lyžích nestál ani patnáctkrát. Lyžařskou výbavu jsem taky žádnou neměl. A kluci na tom byli dost podobně. Ale to jsou malý věci. A tak jsme si za litra na víkend půjčili výbavu a vyrazili jsme do Špindlu.

Jo, vlastně ještě jedna důležitá věc – aby to nebylo tak jednoduchý, domluvili jsme s klukama z GunPointu challenge. Její princip byl ten, že my jsme vymysleli kostýmy klukům a kluci vymysleli kostýmy nám. A tak já jsem byl Sněhurka, Berry trpaslík a Márty s Kubou se převtělili do Adama a Evy. A kluci z GunPointu byli humr, roztleskávačka a Rumcajs.

Organizačně o nás bylo fakt pěkně postaráno. Po příjezdu na hotel na nás čekaly instrukce k závodu, startovní dresy s našimi jmény a samozřejmě plechovka Red Bullu. Po ubytování jsme se ladně přesunuli na svah, kde teprve začala prdel. Zjistil jsem, že ještě dokážu nějakym způsobem sjet kopec. To samý Berry i Márty. Kubovi to chvilku zabralo, ale taky to dal. Vzhledem k frontám na lanovku a našemu pozdnějšímu příjezdu jsme kopec sjeli jen dvakrát. Ale užito!

Následovala společná večeře a afterparty v music baru Silver. To taky nemělo chybu. Už teď se můžete těšit na vlog, kterej vyjde už v neděli na herohero.co/erem. Ten vlog bude mít všechno.

V den závodu jsme šli dopoledne trénovat. Na přípravu jsme kladli velkej důraz a měli jsme ambice se umístit hodně vysoko. No dobře, nakonec jsme si to trochu rozmysleli a zvolili jsme cestu „dojet“. Běžet několik desítek metrů v hlubokym sněhu v přeskáčích, to je vo hubu. Jo, i tady platí, že #podesnenibezec. Před závodem jsme na sebe ještě hodili naše kostýmy. Teda vlastně jen já a Berry. Takže Sněhurka a trpaslík na svahu. Dole dobrý, ale nahoře docela foukalo. Se vší vervou jsme tu modrou sjezdovku sjeli. My a dalších asi 350 nadšenců na lyžích a snowboardech.

Ještě když se vrátim ke startu závodu, ten se mi úplně nepovedl. Asi pět minut mi zabralo nasadit si lyže. Přeskáče od sněhu se mi nedařilo dostat do vázání. Nervózní jsem nebyl, takže tim to nebylo. Na příští rok to chce lepší strategii. A trochu se naučit lyžovat, haha.

Dolů jsem dojel. Sice pátej od konce, ale dojel. Kuba taky dojel. Sice poslední a víc než 20 minut po prvním, ale taky dojel.

I tak jsme skončili na stupních vítězů. Sněhurka a trpaslík byli nejlepší kostým. Mít nejlepší kostým ze všech, to je čest. Nejen, že jsme porazili GunPoint na Red Bull Instagramu, kde hlasovali fanoušci. My jsme vyhráli i in real life. A tak jsme vyhráli lyžařský brýle, abychom mohli na příští rok natrénovat. K tomu parádní plaketu s Krakonošem. A taky něco dobrýho na zub – láhev vodky a několik plechovek. I když, to asi není úplně „něco na zub“. Já jsem se nároku na láhev vzdal a přenechal jsem ji Berrymu. A ten se s ní pěkně popasoval. A dokonce s námi dělala rozhovor televize. Ten jsem zatim nikde nenašel. Ale určitě jsem v něm říkal moudra. Hodně mouder. Gratulace od Evy Eva Adamczykový nemohla chybět.

Následná afterparty pod kopcem byla úžasná. Nikdy jsem nic takovýho nezažil. A i když byla fakt zima, sešlo se tam dost lidí na to, abychom společně oslavili tenhle závodní víkend. Následnej přesun do Silveru byla divočina, ze který jsem naštěstí včas utekl.

Díky, Red Bull. Díky, kluci. Díky, GunPoint.


Uveřejněno

v

od

Značky: