Nike+ Sportband – praktický pomocník při běhu

Led 6, 2012, kategorie: Běh

Občas se mi stane, že se mě lidé ptají, jak se jmenuje ten “náramek, který mi počítá čas při běhu”. Rozhodl jsem se o něm, po půl roce zkušeností, napsat krátký článek, jenž by mohl pomoci právě běžcům, kteří hledají nástroj na měření svých výkonů.

Ten náramek se jmenuje Nike+ Sportband a jedná se o lehký gumový pásek na ruku, v jehož horní části naleznete odnímatelnou část – displej s USB výstupem – pro přenos dat mezi ním a počítačem. Sportband zaznamenává vzdálenost, tempo, čas a kalorie + zobrazuje čas. Zakoupíte jej určitě na většině prodejen Nike, ale dá se koupit i na internetu. Jeho cena se pohybuje kolem 1600 Kč.

Balení obsahuje Sportband (náramek), čip do boty a návod. Nabíjení displeje s USB výstupem probíhá automaticky po připojení k počítači. Čip do boty vydrží údajně zaznamenat až 1000 km a poté je potřeba jej vyměnit (i když se prý na Youtube objevují videa, jak baterku v čipu vyměnit). Cena samotného čipu činí kolem 700 Kč.

K tomu, abyste mohli Sportband používat, budete potřebovat běžeckou obuv Nike+. Tato obuv má v podrážce místo na umístění čipu. Pokud obuv Nike+ nemáte, nezoufejte. U klasických bot jakékoliv značky můžete použít kapsičku, kterou připevníte na tkaničky a do které čip vložíte. Já jsem si koupil tuto. Měření je v obou případech velmi spolehlivé, z kapsičky vám čip rozhodně nevypadne. Ale pozor, je důležité jej do kapsičky umístit správně dle návodu, jinak se může stát, že nebude měřit správně.

Než začnete Sportband vůbec používat, je důležité stáhnout si program a zaregistrovat se do Nike+. Po instalaci a připojení nastavíte pár drobností a můžete vyběhnout. Po doběhnutí displej připojíte k počítači a dojde ke spojení s webovou službou Nike+ a automatické nahrání vašich výkonů.

Další výhodou je, že se stanete členem celosvětové komunity Nike+, kde se můžete účastnit různých běžeckých událostí, závodů, tréninků, případně dát si challenge s přítelem, který má také Nike+. Velkou motivací pro vás může být nastavení cílů, za které jste odměňováni. Prakticky se vám otevřou brány do běžeckého světa.

Pokud hledáte vhodný a cenově přijatelný přístroj pro zaznamenávání vašich běžeckých výkonů, myslím, že s Nike+ Sportband budete spokojeni. Alespoň já jsem.

8 komentářů

 1. Publikoval 6. 1. 2012 at 23:38 | Trvalý odkaz

  Tak naštěstí na tyhle věci si vystačím pouze se svým Androidem. :-)

 2. Publikoval 6. 1. 2012 at 23:39 | Trvalý odkaz

  Svagi: Věř, že běhání s náramkem na ruce je mnohem pohodlnější ;-)

 3. Tomáš
  Publikoval 7. 1. 2012 at 11:04 | Trvalý odkaz

  Já osobně používám novej ipod nano a jsem sním velice spokojenej :)

 4. Publikoval 9. 1. 2012 at 09:55 | Trvalý odkaz

  Až si jednou koupíš pořádný botky, tak stejně skončíš u Garmina s GPS :]

 5. Publikoval 9. 1. 2012 at 18:16 | Trvalý odkaz

  dysm.: Jaké bys doporučoval? :-) Na Sportbandu mi vadí asi jen to, že není podsvícený.

 6. Publikoval 10. 1. 2012 at 20:44 | Trvalý odkaz

  Nemám tolik zkušeností na doporučení :]. Osobně běhám v Asics – jsou trochu širší a pohodlný.

  Zkus mrknout u Anděla do toho běžeckýho shopu (http://www.triexpert.cz/prodejny) – udělaj ti diagnostiku a najdou vhodný botky :].

 7. Publikoval 16. 1. 2012 at 09:10 | Trvalý odkaz

  Nevíte jak seNike+ Sportband 2 kalibruje?? Podle toho co jsem se dočetl mi to nejde. Když dám nike do počítače, hned mi neběhne nikeplus.com a pak už mi to kalibrovat nejde. Docela bych to potřeboval. Díky

 8. Publikoval 19. 1. 2012 at 22:07 | Trvalý odkaz

  petr: Kalibruje se po připojení do počítače. Zapne se automaticky Nike+, kde máš v té šedivé liště vespod settings.

2 Trackbacky

 1. […] jenž je určený výhradně pro běžce (pokud jej někdo nechce nosit jako hodinky), jsem již psal. Nyní bych chtěl upozornit na novinku od Nike, která je určená všem sportovcům. Vlastně i […]

 2. […] tomto náramku jsem kdysi napsal obsáhlý shrnující článek. Ve stručnosti: Nike+ Sportband má z uvedených náramků nejméně funkcí. Vhodný je pro […]

Přidat komentář

Váš email nebude zveřejněn. Povinné položky jsou označeny *

*
*