Neumím říkat “Ne”

Bře 17, 2010, kategorie: Život

Když jsem nějak přemýšlel o svých vlastnostech a o tom, co a jak bych na sobě chtěl změnit, dospěl jsem také k tomu, že neumím říkat “Ne”. Zkrátka když po mně někdo něco chce, nedokážu říct “Ne”, přestože já třeba ani nechci. Samozřejmě, že pokud to slíbím, snažím se to splnit, ale někdy toho svého “Ano” lituji.

Určitě to vyhovuje ostatním lidem, kteří přijdou a vědí, že “Ne” neřeknu. Prakticky přijdou jen tehdy, když něco potřebují. Moc jich třeba není, ale jsou. Ale nevyhovuje to mně a i přestože to vím, nedokážu to “Ne” říct. Je to jedna z těch vlastností, kterou bych na sobě chtěl opravdu změnit, neboť dělám něco, co dělat nechci a většinou když dělám něco, co dělat nechci, nedělám to s takovou tou chutí a radostí, že mohu někomu pomoci, ale snažím se to udělat co nejrychleji, abych už to měl za sebou a nad výsledkem moc nepřemýšlím.

A co vy, máte také problém s tím, že neumíte říkat “Ne”?

9 komentářů

 1. Publikoval 17. 3. 2010 at 21:29 | Trvalý odkaz

  Nejsi sám. A není vůbec jednoduché s tím něco udělat…

 2. Publikoval 17. 3. 2010 at 22:48 | Trvalý odkaz

  Záleží na tom, s kým mluvím. Většinou se alespoň snažím naznačit, že se obětuji :D

 3. Publikoval 17. 3. 2010 at 23:38 | Trvalý odkaz

  Bohužel jsem na tom stejně jako ty. A nejhůř se to samozřejmě říká těm nejbližším. Ale poslední dobou se snažím to “ano” vždy zvažovat a když to jde, tak řeknu ne. Někdy je to těžké, ale snad se to časem zlepší. Nejhorší je to zneužívání od některých lidí, kteří potom na oplátku to “ne” řeknou bez problémů. Tak držím palce, ať ti jdou negativní odpovědi do budoucna lépe.

 4. Publikoval 18. 3. 2010 at 16:00 | Trvalý odkaz

  “Nejhorší je to zneužívání od některých lidí, kteří potom na oplátku to „ne“ řeknou bez problémů.” – to je dost výstižné, platí to i pro jiné věci

 5. Mal
  Publikoval 29. 3. 2010 at 21:20 | Trvalý odkaz

  Souhlasím. Nejdřív si pro ně ten nejlepší a naoplátku bez emocí řeknou “Ne”..

 6. Publikoval 24. 4. 2010 at 20:59 | Trvalý odkaz

  Ne! dokážu říct maximálně lidem na ulici, kteří se mě ptají jestli jsem již slyšel o tomto skvělém pracím prášku… a další otravné průzkumy. :-D

 7. Jana
  Publikoval 11. 7. 2011 at 23:12 | Trvalý odkaz

  přesně muj případ…a bohužel se mi to,stejně jako Tobě,celkem vymstívá(nebo jak se to řiká)..v mém okolí je totoiž celkem dost lidí,kteří přijdou jen,když něco potřebují..

 8. Simona
  Publikoval 27. 2. 2013 at 17:56 | Trvalý odkaz

  Přesně i můj případ.Někomu třeba sice řeknu °ne°,ale já jsem na intru a třeba když něco potřebují spolubydlící,tak prostě to °ne° říct neumím.A třeba dneska chtěla jedna abych jí vzala večeři a už mě žádala ale poněkolikáté.A já bych jak jinak řekla že jo,ale ozvala se druhá spolubydlící a začala jí říkat,že už to přehání a že já neumím říct ne a začly se dohadovat.A já na ně at se nehádají a pak jsem šla na tu večeři a jí jsem nevzala a pak jsem zas přišla na intr a ona že si tam dojde a ostatmí měli radost a já ze sebe taky.

 9. Publikoval 20. 3. 2015 at 21:23 | Trvalý odkaz

  Mluvíš mi z duše! Přesně tak se cítím taky, když někdo něco potřebuje, jsem tu vždy pro něj, nezáleží mi na tom jestli už něco mám-prostě se snažím zařídit to tak aby šlo obojí nebo se z předchozího omluvím. Nevím proč to tak mám a občas mě to dost štve :D

Přidat komentář

Váš email nebude zveřejněn. Povinné položky jsou označeny *

*
*