Můj internetový úspěch

Čvn 24, 2010, kategorie: Internet

Já vím, že řetězovky jsou už dávno tabu, ale pokud někdo chce, může se chytit a napsat článek na toto téma. Odkazy mi můžete posílat a já je rád uveřejním na konci mého článku.

Napadlo mě napsat o svém internetovém úspěchu. Ačkoliv si myslím, že úspěchů na svém kontě pár mám, rozhodl jsem se vybrat pro mě ten nejzásadnější – vedení DJ Wich fanpage na Facebooku.

Tuto fanpage jsem vytvořil 5. listopadu a měla sloužit jako podpůrná stránka pro můj (tehdy vznikající) web www.djwich.info, který byl v té době obyčejnou stránkou, na které toho moc nebylo. Jako základní informaci pro web jsem považoval biografii Wiche, která však nikde sepsána nebyla. Všude byl kousek, ale nikde nic pořádného. V té době jsem znal Wiche na Twitteru, protože Facebook ještě tak neletěl. Poslal jsem mu žádost s tím, jestli by mi nemohl jakousi biografii poslat. Vstřícně odpověděl, že klidně, ale že nemá moc času. A jak tak plynuly dny a týdny, biografie nikde. Musel jsem si ji tedy, z posbíraných informací, napsat sám. Nakonec to dopadlo tak, že biografii, kterou jsem napsal, kdosi před nedávnem uveřejnil na Wikipedii i s odkazem na můj web, což samozřejmě potěší.

Jelikož je Wich můj hodně velký oblíbenec, věnoval jsem do vedení této fanpage a správy webu hodně úsilí a dnes je to tam, kde to je. Web, který byl původně vytvořený jako minisite, na které jsem měl prodávat odkazy, je dnes regulérním a zřejmě jediným informačním webem o Wichovi. A fanpage na Facebooku, která byla vytvořena jako podpora webu, je dnes největší českou fanpage a zřejmě i největší fanpage DJe Wiche vůbec. K dnešnímu dni je v ní více jak 26 000 fanoušků a každým dnem tento počet stoupá. Wich o této fanpage ví a hodně si jí cení a promuje ji. Aby si někdo nemyslel, že se vydávám za Wiche, za každý příspěvek píšu “/Poděs/”, aby to lidé pochopili, i když někteří to nechápou i přesto, že je v levém sloupci napsáno, že to není Wichův oficiální profil. Tuto fanpage bych neprodal za žádnou cenu.

Díky vedení této fanpage jsem poznal Wiche osobně a byl jsem i u něho ve studiu. Nevím, co více bych k tomu napsal, ale je to pro mě velká čest. Do té doby jsem jej viděl v televizi, případně na koncertu, a nikdy mě nenapadlo, že bych jej mohl poznat osobně. Podle mě je to člověk, který pro českou scénu udělal, a stále dělá, maximum a jeho přístup k fanouškům je bezkonkurenční.

5 komentářů

 1. Publikoval 4. 7. 2010 at 14:37 | Trvalý odkaz

  Je krásné, když má to, co děláme, nějakou historii, která rozhodně zahřeje a je neobyčejná. Gratuluji k úspěchu a i tiše závidím.

 2. Netix
  Publikoval 4. 8. 2010 at 10:14 | Trvalý odkaz

  úspěch ? ty říkáš úspěch nějaký stránce na facebooku ? ty si kretén…největší českou fan page ? moja reč má přes 30 000….lol ty chceš prodávat nějakou page na FB…si myslíš že by ti za ni někdo něco dal ? Ubožáku….

 3. Publikoval 4. 8. 2010 at 14:36 | Trvalý odkaz

  Netix: Moja Reč má sotva 40 000, kdežto ta má má přes 68 000 fanoušků. Další komentáře automaticky mažu.

 4. Publikoval 27. 8. 2010 at 01:00 | Trvalý odkaz

  Cenim odkaz na djwich.info na bookletu The Wichtape… :-)

 5. Publikoval 27. 8. 2010 at 21:09 | Trvalý odkaz

  RAPe: Samozřejmě mě to potěšilo. Odkaz se objevil i v pozvánce na Hip Hop Jam, což mě také těší. Ale prakticky se jedná o jediný web, na kterém jsou všechny informace týkající se Wiche.

Přidat komentář

Váš email nebude zveřejněn. Povinné položky jsou označeny *

*
*