iTunes mě naučil kupovat singly

Úno 3, 2013, kategorie: Hudba

Vždycky mi největší problém dělá, jak ten článek vlastně začít. Tak teda… V Čechách je dosti oblíbené hudbu krást. Je to jednoduché, rychlé a vlastně i legální. Na Ulož.to je dneska snad všechno. Bohužel tak přemýšlí spousta lidí, a proto je prodejnost taková, jaká je. Navíc z toho interpret nemá nic. Nevím, kolik je to z iTunes, ale aspoň něco.

Zkuste změnu. Místo dobití kreditu na Ulož.to, abyste mohli krást hudbu, si nainstalujte iTunes (je i na Windows), zaregistrujte se, vyplňte informace o platební kartě a hudbu si kupujte. Je to otázka pár kliků, pár desítek korun, ale podpoříte interpreta, stáhnete si hudbu v plné kvalitě, řádně otagovanou, s coverem a budete ji mít okamžitě v iTunes. Je to pohodlné, rychlé, návykové.

Hall of Fame - iTunes

Já dávám přednost fyzickým nosičům, ale ne všechno na nich vychází a když se mi něco líbí (třeba jeden track z celého alba nebo právě single), jdu na iTunes a za půl minuty to mám v počítači. Třeba teď se mi zalíbil single Hall of Fame od The Script s will.i.am. Na Youtube je sice s povedeným klipem, mohl bych ho grabnout (nebo jak se tomu říká) a mít zadarmo, možná i v nějaké rozumné kvalitě. Ale proč to dělat složitě, když to jde jednoduše? V dnešní době tam navíc najdete i spoustu české hudby. Zkuste to, zamilujete si to.

5 komentářů

 1. Martin Světlík
  Publikoval 3. 2. 2013 at 12:55 | Trvalý odkaz

  Jednoznačně souhlasím. Osobně co u nás funguje iTunes Store, kupuju hudbu pouze tam. Navíc pokud člověk má více zařízení (iPhone, iPad, Apple TV atp.) jako v mém případě, tak zakoupenou hudbu má okamžitě kdekoli bez ohledu na to, kde ji zrovna koupí. Koupím si album a vím, že až vemu do ruky iPhone v autě, bude tam :-)

 2. Publikoval 3. 2. 2013 at 13:03 | Trvalý odkaz

  Martin Světlík: Jo jo, ten ekosystém je super. Bohužel si to většina lidí neuvědomuje.

 3. Bergo
  Publikoval 3. 2. 2013 at 15:09 | Trvalý odkaz

  128kbps je plna kvalita?

 4. Martin Světlík
  Publikoval 3. 2. 2013 at 18:25 | Trvalý odkaz

  Bergo: Hudba z iTunes Store je v 256 kbps. AAC navíc dosahuje ve stejném bitrate lepší kvality než MP3. A pokud nějaký audiofil potřebuje opravdu lossless hudbu, pak asi nepůjde na iTunes Store :) iTunes Store je služba pro běžné zákazníky, navíc dnes cloudově dostupná a má svoje limity. Audiofilům nic nebrání uchovávat si bezztrátovou hudbu a třeba přes iTunes Match ji dostat do cloudu v AAC kodeku do přenosných zařízení :-)

 5. axf
  Publikoval 2. 3. 2013 at 17:36 | Trvalý odkaz

  Kdyz je stahovani hudby legalni, tak to neni kradez.

Přidat komentář

Váš email nebude zveřejněn. Povinné položky jsou označeny *

*
*