Facebook, MHD, LoowFat

Čvc 1, 2011, kategorie: Internet, Život

Dnešní den byl ve znamení změn, řekl bych.

Úpravy na Facebooku

Už včera jsem si všiml jedné změny – zobrazení hlavních a nejnovějších příspěvků najednou (nahoře hlavní, pod nimi nejnovější). Tuto změnu jsem moc nepochopil. Jednak proč by mě to mělo zajímat a jednak proč jsem viděl, jak mí přátelé komentují statusy/fotky přátel svých, které ani nemám v přátelích? Ale budiž.

Ovšem ta dnešní změna byla poněkud radikálnější – do pravého sloupce přibyl panel s posledními aktivitami přátel a pod ním jsou vypsaní přátelé. Je to tak 50/50. Když najedete do horní poloviny, zobrazí se další posuvník, ve kterém se můžete podívat na poslední aktivity vašich přátel/stránek/skupin. Lze je i rozkliknout a rychle zobrazit. Řekl bych, že s touto “vychytávkou” přišel první Twitter. Na tomto panelu mi vadí 3 věci.

  • 1. Existuje. Opravdu v něm nevidím hlubší smysl a zatím zde není možnost jej skrýt.
  • 2. Aktivita přátel/stránek/skupin. Opět je zde vidět každé “uprdnutí”, které nikoho nezajímá. Nebo proč by mě mělo zajímat, jak můj přítel okomentoval status svého, mě neznámého, přítele?
  • 3. Přátelé. Spodní část jsem nepochopil vůbec. Jsou zde zobrazeni někteří přátelé. Ani nemusí být online, je to smíchané. Nikde však není možnost zobrazení zbytku přátel (kvůli chatu, například). I zobrazení přátel vlevo, na které jsem byl zvyklý, zmizelo.

Na tuto úpravu se můžete podívat zde. Pevně doufám, že tato smysluplná “vychytávka” je pouze nedodělek něčeho, co bude časem možná funkční. I tak v tom nevidím hlubší smysl. Nechme se překvapit.

Změna ceníku MHD

Dnešním dnem nastala v pražské MHD změna ceníku. Lístky byly zdraženy o 6 Kč. Týká se to pouze lístků, zatím, takže proti tomu nic nemám, zatím. Zřejmě chce dopravní podnik posilnit linky, kde je to potřeba, a nakoupit nové autobusy. Co jsem však nepochopil je osvobození dětí do 15 let a důchodců nad 65 let z placení MHD.

Doposud mohly jezdit zadarmo všechny děti do 6 let. To je dostačující, myslím si. Od 6 do 15 let měly možnost zakoupení polovičního jízdného. Nyní nebudou muset do 15 let platit vůbec. Když si vezmu, že jsou to všichni žáci základních škol, nechápu to. To samé u důchodců. Nemají už takhle nějaké slevové kartičky? A kdo to bude platit za ně? Jsem zvědav, kdy přijde globálnější zdražení.

LoowFat

Konečně mám doma triko od LoowFat. Ta značka mne zaujala jak svým designem, tak svou ideologií. Poprvé jsem se o ní dozvěděl asi od Yakshi, který je jejím zdárným propagátorem. Později jsem začal vídat nálepky na sloupech, atd… E-shop bude spuštěn snad brzy. Věřím, že je na co se těšit.

Jeden komentář

  1. nepst3r
    Publikoval 1. 7. 2011 at 22:46 | Trvalý odkaz

    sem rád že to ke mě ještě nepřišlo :x

Přidat komentář

Váš email nebude zveřejněn. Povinné položky jsou označeny *

*
*