Co mě brzdí?

Čvc 25, 2010, kategorie: Podnikání, Život

Dnes jsem tak přemýšlel a napadaly mě různé věci, které bych chtěl zkusit. Zejména tedy v tvorbě nových webů.

Jsou tu ale věci, které mě v tom zkrátka brzdí. Jednak je to nedostatek financí pro realizaci mých experimentů a dále je to nedostatek zkušeností. Ono to spolu ale souvisí. Kdybych měl dostatek peněz, mohl bych snadněji získávat zkušenosti. Takhle projíždím různé weby a fóra a hledám zajímavé informace, které později využiji. Mám v hlavě pár nápadů, ale bojím se je realizovat. Bojím se zklamání. Už párkrát jsem takhle experimentoval, něco vytvořil, a pak jsem to prodal za směšnou cenu. Stačilo počkat, více experimentovat a nebát se a věnovat do toho více času. Jenže všechno je to takové nejisté. Člověk nechce investovat do něčeho, co je nejisté. Ať už čas nebo peníze. Musím si to nechat projít hlavou a hledat a vzdělávat se. Zatím nemám tolik peněz, abych je mohl vyhazovat za experimenty. Jenže vytvořit něco, co hned sklidí úspěch a bude to vydělávat, se asi taky nepovede jen tak někomu. No, uvidíme.

2 komentářů

 1. Publikoval 26. 7. 2010 at 11:20 | Trvalý odkaz

  Sám jsem na to podobně. Už asi rok pořád vykládám, že jen potřebuju čas a že už konečně teď rozjedu něco fakt velkýho, že už to mám všechno naplánovaný, jenže pak pak to taky vždycky prodám.
  Peníze mě taky brzdí, můžu si dovolit zaplatit max. registrátora do katalogů nebo levného textaře.
  Zkušenosti sbírám z opensource zdrojů. Nauč se s WordPressem a můžeš dělat i velké věci. Pokud jsi kreativní a víš, jak to ve WP udělat, zvládneš tam dost věcí.
  Pokud chceš třeba e-shopovat, můžu zase doporučit PrestaShop. Teď na tom spouštím jeden dropshop a jsem dost překvapený, co nová verze umí ;)

 2. Publikoval 26. 7. 2010 at 15:54 | Trvalý odkaz

  Hlavní je zkoušet pořád nové a nové věci. Co nefunguje na to se vykašlat (prodat, ať máš co nejmenší ztráty) a věnovat se jen věcem, které mají nějakou budoucnost. A hlavě nedělat 10 věcí zároveň, ale soustředit se na jednu věc. Tím, že něco zkusíš a nevyjde to, získáš cenné zkušenosti.

  Vůdce: Podle mě je lepší první vymyslet projekt a pak teprv hledat jak ho zrealizovat. Pokud máš dobrý nápad, lehko najdeš člověka, který ti pomůže s tím co neumíš. Nemá cenu se naučit s nějakým redakčním systémem (třeba WP) a pak zjistit, že to vlastně ani nepotřebuješ umět.

Přidat komentář

Váš email nebude zveřejněn. Povinné položky jsou označeny *

*
*