Blogeři, kde jste?

Čvn 9, 2012, kategorie: Internet

Když jsem před lety začal publikovat na internet, byla tu spousta lidí, kteří aktivně psali na své blogy. Tehdy to bylo asi IN a každý musel mít svůj blog. Ať už mladší nebo starší. Postupem času ale skoro všichni blogeři “vymřeli” a já sleduji, že už skoro nikdo nezbyl.

Jedním z důvodů bude asi příchod sociálních sítí, na kterých máte přátele/followers, o kterých víte, že si váš krátký příspěvek s největší pravděpodobností přečtou. Na Twitteru to máte o to těžší, že jste omezeni 140 znaky.

Myslím si, že dalším důvodem je i to, že lidé nad tím, co napíší, moc přemýšlí. Přemýšlí nad tím, jestli to není moc dlouhé nebo krátké, dobře nebo špatně napsané, jestli to vůbec bude někdo číst. Nenapíší to tak, jak by chtěli, protože se bojí, co na to řeknou ostatní. Ale žádný učený z nebe nespadl. Důležitá je myšlenka, forma se dá vypracovat. V dnešní době je založení otázka max. 5 minut, tak se nebojte a aspoň to zkuste.

Do komentářů mi můžete poslat odkazy na vaše blogy. Budu rád, když budu mít co číst.

10 komentářů

 1. Publikoval 9. 6. 2012 at 21:17 | Trvalý odkaz

  Můžu se vůbec s mým nejméně aktualizovaným blogem v ČR prohlásit za blogera? :-D

 2. Publikoval 9. 6. 2012 at 21:29 | Trvalý odkaz

  Jakub Musil: Není důvod, proč bys nemohl :-)

 3. Publikoval 10. 6. 2012 at 10:12 | Trvalý odkaz

  Souhlasím s tebou. Já se tedy snažím, ale taky mi to pokulhává.

 4. Publikoval 10. 6. 2012 at 10:40 | Trvalý odkaz

  Blog je nenahraditelnej a myslím si, že i dneska má na internetu svoje místo. Ačkoli si lidi asi přivykli na rychlejší a kratší zprávy, nějaký sociální sítě nikdy nemůžou nahradit svoje vlastní místo, který si člověk na internetu sám vytvořil.

 5. Publikoval 10. 6. 2012 at 10:43 | Trvalý odkaz

  asi máš pravdu s tím nadměrným až zbytečným přemýšlením nad texty. “co by tomu řekli lidi!” už delší dobu přemýšlím, jak se k psaní vrátit, slintání na twitter totiž nemůže ucelené vyjádření konkrétní myšlenky skutečně nahradit, i když je tam ta tzv. okamžitá zpětná vazba.

  ale že by blogeři úplně zmizeli, se mi nezdá, asi je to tím, že mám ve čtečce velké množství zdrojů :)

 6. Publikoval 10. 6. 2012 at 20:11 | Trvalý odkaz

  Dle mého je důležité sem tam čtečku obohacovat o nové blogy, protože blogy málokdy zůstavají dlouze aktivní. Ale čes vyjímkám. Taky sem tam napíši doménu https://www.podes.cz kterou již má nějaký spekulant.

 7. Publikoval 10. 6. 2012 at 21:01 | Trvalý odkaz

  Myslím, že vymírání blogerů je zapříčiněné tím, že kdysi bylo in mít vlastní blog a někomu se to podařilo a stal se z něj populární bloger, někdo zůstal u svého blogísqu. Dnes dochází inspirace i těm populárním blogerům.
  Kdo ale dnes hledá nové blogy, určitě si vybere (sám mám v RSS čtečce cca 120 zdrojů, z toho bude asi 80% blogů). Třeba takových tumblelogů je tu jako po dešti.

 8. Publikoval 10. 6. 2012 at 21:14 | Trvalý odkaz

  Takže ty beháš? :D

 9. Publikoval 10. 6. 2012 at 21:16 | Trvalý odkaz

  Turek: Blog na této doméně jsem prodal, nakonec expirovala.
  stefmach: Klidně postni nějaké blogy, budu jedině rád.
  VladoPt: Ano.

 10. Publikoval 30. 6. 2012 at 16:13 | Trvalý odkaz

  Osobně si myslím, že končí/skočili z velké části “blogísky”, pořádné blogy se vyselektují a zůstanou dokud bude mít bloger čas a o čem psát.

  Sám jsem blog založil někdy před rokem a čtvrt a pokud na to mám náladu, a především jako student čas (zkouškové a pod.), tak píšu.

  Někdy před třemi lety jsem psal pár článků na SWMag.cz, ale to mě tak nebavilo. Raději píšu sám, dle sebe, kdy chci a co chci. :-)

  Celkem bych i uvítal tipy na blogy věnují se IT. :-)

Přidat komentář

Váš email nebude zveřejněn. Povinné položky jsou označeny *

*
*